3d oyun oynamak istiyorsunuz fakat fiyatlar çok mu fazla geliyor? Iz3d programı sayesinde Directx ile çalışan her oyunu özel monitöre ihtiyaç duymadan 3d olarak oynayabilirsiniz

iz3d ile 3d oyun keyfi!
iz3d ile 3d oyun keyfi!

ihtiyacınız olanlar yalnızca 3d gözlük ve iz3d driveri o kadar.

3d Gözlük
3d Gözlük

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına : öncelikle bir adet 3d gözlük ediniyoruz. bazı dergiler ile hediye edilen gözlükleri kullanabilirsiniz. Gözlüğü kendiniz de yapabilir, ya da satın alabilirsiniz.Gözlüğü edindikten sonra iz3d driverini indirip kuruyoruz.Programı başlatıp directx bölümüne geçiyoruz.

Ve bu bölümden Enable stereo aşağıdan da Anaglyphi işaretliyoruz. (Anaglyphin sağ tarafından size uygun olan gözlük renklerini seçebilirsiniz.) uygula deyip işlemi tamamlıyoruz.
oyuna ilk başladığınızda görüntüyü size uygun hale getirebilmek için gereken bazı adımları takip etmeniz gerekicek. (merak etmeyin yalnızca bir seferliğine yapıyorsunuz) ardından tekrar kendiniz ayarlama yapmak isterseniz Numpaddeki ” ” “-” ve Shift ” ” “-” tuşlarıyla derinlik ayarını yapabilirsiniz.not : normalde iz3d firması kendi 3d monitörlerini ve gözlüklerini üreten bir firma. ve bu program da aslında o monitörü kullananlar için yapılmış gibi görünüyor. ancak programın anaglyph özelliğini kullanabilmeniz için iz3d monitörüne ihtiyacınız yok. dolayısıyla monitör ile ilgili verilen uyarıları görmezden gelebilirsiniz :)3d özelliğini kullanmak istemediğiniz zaman directx menüsündeki “disable stereo”yu seçerek devre dışı bırakabilirsiniz.

Flatout2'den örnek bir görüntü
Flatout2’den örnek bir görüntü

ayrıca meraklıları için : göz nasıl 3 boyutu algılariyi oyunlar!