Son günlerde Apple, Ipad‘ı çıkartarak piyasayı oldukça hareketlenmişti. Fakat Google, bunun ardında kalmayarak önceden sadece söylenti olarak dolaşan Google Tablet‘i duyurdu.

Google, Chrome OS geliştirici sayfaları üzerinden Google Tablet ile ilgili resimler ve bilgiler aktardı. Bilgiler Google geliştirici ekibinden Glen Murphy tarafından paylaşıldı.Chrome OS tabanlı bu tablet rahat kullanımlı bir ürün olacak. Ekran klavyesi hatayı en aza indirmek için tuşar büyük ve aralıklı olacak. Ayrıca yazı girişlerindeki tanımlamalar da yer alacak.

Şu ana kadar kullanılan pencere sisteminin yerini sekmeli sistem alacak. Bu sayede sekmeler arası etkileşim fazla olacak. Yani Google Tablet, çoklu işlemlere olanak verecek. Sekmeler arası etkileşimin fazla olduğu ekran istenilen biçimde kişiselleştirilebilecek.

Fakat Google Tablet, hala tasarım aşamasında bir ürün. Bu özellikler ve eklentiler dahilinde birçok değişiklik ve eklenti yapılması olası gibi gözüküyor.
Ayrıca Bakınız ;
* Google’dan tablet bilgisayar* Google Chrome 4 yayınlandı* Gmail Değişti* Tarayıcılar Google Chrome’u örnek almalı* Nexus one mercek altında* Facebook tasarımını yeniliyor* internet explorer 8* Google Goggles* Chrome’un En Popüler Eklentileri* Google Voice* Artık internet Google ile daha hızlıangelsdemos : Blog | Twitter | Email | RSSKaynaklar ; wired , tech-buzz , marshable