İnternette gezinirken google’da aranan kelimeler hakkında yazılara rastlamışsınızdır. “”google””, google Zeitgeist sayfasında düzenli olarak aranan kelimeler hakkında bilgiler paylaşıyor. örneğin, 2006 yılında dünya çapında google’da en çok aranan on terim şöyle:Google.com – Top Searches in 2006

# “”bebo””# “”myspace””# world cup# “”metacafe””# radioblog# “”wikipedia””# “”video””# rebelde# “”mininova””# “”wiki””Google News – Top Searches in 2006

# paris hilton# orlando bloom# cancer# podcasting# hurricane katrina# bankruptcy# martina hingis# autism# 2006 nfl draft# celebrity big brother 2006Haberlerde “paris hilton” hala başı çekiyor. ayrıca, insanların kanser terimini aramaya başlaması kanser hakkında bilinçlenmek istediklerinden mi yoksa kanser hastalıklarının arttığının bir göstergesi mi yoruma açık.2007 ye gelindiğinde ise aranan terimler haliyle değişiyor. Arama sayıları hızlıca artan terimler şöyle:

# “”iphone””# badoo# “”facebook””# dailymotion# webkinz# “”youtube””# ebuddy# “”second life””# hi5# club penguin2007’de ise facebook ve “”apple””‘nın yeni oyuncağı iphone’u görüyoruz çok arananlar arasında. 2006’da kanser ve kızları arayan insanlar herhalde bu hayattan sıkılmış olacak ki second life’da umut aramaya başlamışlar.2007 senesinde aranma oranlarını kaybeden kelimeler ise şöyle :# world cup*# mozart# fifa# rebelde*# kazaa# xanga# webdetente# sudoku# shakira# mp3Ve canım ülkem türkiyem’de ise durum, Şubat 2008 de şöyle:

# fulldizi# burç uyumu# amblem# harun yahya# sarışın kızlar# barış# yurtkur# sportoto# hileler# TARKAN# gamyun net# nvi# 3 hilal# panik atakDizi izlemeye ve sarışın kadınlara olan düşkünlük hala devam ediyor.