Devlet işlemlerinden alışverişlere kadar her alanda kullandığımız interneti artık emlak alıp satarken de kullanıyoruz. Yazımda Google’da (neden Google’da? çünkü artık her şeyi Google’lıyoruz yani Google’da arıyoruz.) emlak yazıp aratınca ilk sayfada en üstlerde çıkan emlak sitelerinden bahsedeceğim.1.

emlak.net
emlak.net

emlak.netBeyaz ve açık yeşil tonlardan oluşan site şu an Türkiye’de en popüler emlak sitesi. Türkiye çapında hizmet veriyor. Emlakları ile ilçeye, metrekaresine, fiyat aralığına, resimlerinin bulunup bulunmadığına göre listeleyebiliyorsunuz. Ayrıca emlakçıysanız emlakçı hesabı açıp kendi emlaklarınızı da satabilme imkanına sahipsiniz. Satışlardan komisyon alınıyor. Ücretsiz olarak 15 gün deneyebiliyorsunuz.2.

hurriyetemlak.com
hurriyetemlak.com

hurriyetemlak.comTahmin edebileceğiniz gibi Hürriyet Gazetesi ile ilişkili bir portal. Öncelerde gazetenin internet sitesinde bir subdomainden hizmet verirken şimdi işler büyüyünce kendi domainine sahip oldu. Site kırmızı beyaz tonlara sahip. Emlakları iline, ilçesine, ilan tipine, fiyatına, metrekaresine, oda sayısına göre listeletebiliyorsunuz. emlak.com’dan en büyük farkı il ve ilçe seçerken çoklu seçim yapabilmemiz. Ayrıca ilanların haritada yerleri de google maps sayesinde görüntülenebiliyor.Bireysel ilan ve satışlardan ücret alınmıyor. Eğer emlakçıysanız belli bir komisyon ve ücret var.3.

emlak.milliyet.com.tr
emlak.milliyet.com.tr

emlak.milliyet.com.trSite kırmızı mavi tonlarla bizi karşılıyor. Milliyet emlak da hurriyet emlak gibi gazete ile ilişkili bir portal. İle, ilçeye, fiyata, metrekareye, oda sayısına göre arama yapılabiliyor. Çoklu seçim de var. Milliyet emlakta da google maps desteği mevcut. Bireysel olarak ilan ve satışlar ücretsiz. Kurumsal satış ve ilanlar ise ücretli.4. emlak.mynet.comMynet‘e bağlı bir portal. Yakın zamanda kendi domainine çıkması bekleniyor. Açık soft mavi ve beyaz tonlar hakim sitede. İle, ilçeye, semte, oda sayısına, fiyatına göre arama yapabiliyoruz. Çoklu seçin desteği bu sitede de var. Bireysel satış ve ilanlar ücretsiz kurumsal satışlar ise ücretli.5.

emlakjet.com
emlakjet.com

emlakjet.comSite mavi beyaz ve kırmızı tonlara sahip. Diğerlerine göre daha göz yoran bir tasarımı var. Bunu bütçelerine bağlamak gerekir diye düşünüyorum. İle, ilçeye, fiyata, metrekareye göre arama yapabilmenin yanında istediğiniz özelliklere sahip bir emlak da talep edebiliyorsunuz. Site bireysel ve kurumsal tüm kullanıcılar için ücretsiz.6.emlakbank.com.trgoogle’da 6. sırada olmasına rağmen en az içerik barındıran site bu. Arama özellikleri diğerlerine göre daha kısıtlı. İle, ilçeye göre aratma seçeneği var. ancak çoklu seçim desteği yok. Bireysel ve kurumsal kullanıcılar ücretsiz ilan ve satış yapabiliyorlar.