Bilgisayarınızın işlem hızının yavaşlığından sıkıldıysanız bu eski ve ucuz yöntem tam size göre…Yalnızca 2 dakikanızı ayırarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Önceden de belirttiğimiz gibi bu işlem WinXp işletim sistemi için geçerlidir.
İhtiyacınız olan şeyler:
*2 GB ve altı flash disk
*kullanmadığınız bi usb port
*winxp işletim sistemi.
1.İlk olarak flash diskininizin çalıştığından ve tamamen boş olduğundan emin olun. Diskin içinde herhangi bir dosya olması durumunda bilgisayarınız yada diskiniz zara görebilir.
2.’Bilgisayarım’ klasörüne girerek usb belleğinizin ismini “RAM Drive” olarak değiştirin.
3.”Bilgisayarım” sağ tıklayın.Sonra Advanced>Performance>Advanced>Virtual Memory dizinini takip edin.

4. Resimde görüldüğü gibi “Initial Size“a gösterilen Space Available boyutundan küçük bir miktar yazın. Örneğin: 110 MB. Ve bunu aynı şekilde “Maximum Size” sekmesine de yazın. Ardından “Set” tuşuna basın ve bekleyin. Bu işlem 1-2 dakika sürebilir.
5.Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğini belirten bir uyarı alacaksınız ve bunu kesinlikle uygulamanız önerilir.6.Flash diskinizi çıkarmanız gereken durumlarda bilgisayarınızı kapattıktan sonra çıkarmanız gereklidir. Aksi takdirde bilgisayarınız zarar görebilir.*Videolu anlatım için burayatıklayınız.Bu işlemlerin ardından bilgisayarınızda hissedilebilir derecede bir hız değişimi göreceksiniz.