Firefox kullananların muhtemelen karşılaştığı bir sorundur tabi özellikle firefox’u kapatırken sekmeleri kaydeden kesim için..Şimdi bazı kişiler, kaydedilmesini istediğin sekmeleri nasıl kaybediyorsun diyebilirler ama oluyor işte.Tüm sekmeler bir pencerede toplanıyor olmasına rağmen bazen spam sayfalar yeni pencerede açılıyor. Siz o sırada sekmeden sekmeye atlarken bazen o spam sayfayı unutabiliyorsunuz.Ve asıl sekmelerinizin olduğu firefox penceresini nasıl olsa kaydedecek diye kapattığınızda spam olarak açılan firefox penceresi karşınıza çıkıyor.Ve işte o pencereyide kapatırsanız sekmeler uçup gidecektir. Çünkü en son kapatılan pencereyi hafızada tutacaktır.Bu durumla dalgınlığım yüzünden defalarca karşılaştığım için ne yapabilirim diye düşündüm.

Firefox
Firefox

Çözüm : CTRL + Alt + Delete ile görev yöneticisine giriyoruz ve firefox işlemini sonlandırıyoruz. Firefox kapattığınız asıl penceredeki sekmeleride hafızada tutuyor ve o an için kayıtlı kalmasını istediğiniz sekmeleri kurtarmış oluyorsunuz.Bunun için farklı yöntemlerde var aslında. Mesela sekmeleri ve pencereleri kapattınız diyelim. Firefox penceresinde Menü çubuğunda ki “Geçmiş” sekmesindende bulabilirsiniz son sekmelerinizi.Birde ileri düzey ayarlar penceresinden; yani adres çubuğuna about:config yazdığınızda çıkan ayarlar bölümünden otomatik açılan sayfaların “yeni pencerede” değilde “yeni sekmede” açılmasını ayarlayabildiğimiz bir bölüm vardır belki ama ben bilmiyorum.
Evet Firefox’ta sekmeleri kurtarmak yada son girdiğiniz sayfaları hatırlamak gibi durumlarda yapılabilecek işlemlerden bazıları bunlar.