fedakar kız
fedakar kız

KİMSE SEVGİDEN BAHSETMESİN KENDİNDEN VAZGEÇEBİLENE KADA
2004 yapımı Fedakar Kız isimli bu Kim Ki Duk filminde, Henüz Ortaokula giden Yojin; ( Ji-min Kwa ) okuldaki yakın arkadaşı Jaeyong’un (Yeo-reum Han) isteği üzerine onun, para karşılığı kendisinin ayarladığı erkeklerle cinsel ilişkiye girmesi konusunda işin organizasyon kısmını üstlenmiştir. Fuhuş yoluyla ettikleri parayla yurtdışına gitmeyi hayal eden iki kız yaptıkları işi sorgulamamakta, bir oyunmuşçasına planlarını uygulamaya devam etmektedir.Elbetteki iki küçük kızın altından kolay kolay kalkamayacağı risklerle dolu bir iştir bu aynı zamanda ve Yojin’in, Jaeyong için son derece profesyonelce ayarladığı buluşmaların birisinde polisler otele baskın düzenler. Müşterileri telefon aracılığıyla ayarlamasının yanısıra, aynı zamanda Jaeyong müşterilerle birlikteyken gözcülük görevini de üstlenen Yojin’in, zamanında haber verememesi nedeniyle baskın sırasında paniğe kapılan Jaeyong, otelde müşterisiyle basılmaktansa kendisini boşluğa bırakarak hayatına son vermeyi tercih eder.

fedakar kız
fedakar kız

Yojin; tüm dünyayı gezmeyi planladığı, en yakın arkadaşı Jaeyong’un, kendisinin bir anlık dikkatsizliği yüzünden ölümü üzerine, arkadaşı için o güne kadar ayarladığı tüm müşterilerle ilk ve son kez bir araya gelip, onlarla yatmaya ve paralarını iade etmeye karar verir.

fedakar kız
fedakar kız

Jaeyong’un ölümüyle birlikte, en başından beri zavallı kızın yaşadıkları ve başına gelen her şeyde kendini suçlu gören Yojin; hissettiği vicdan azabından ancak böylelikle kurtulabileceğine inanmaktadır.Yojin’in polis babasının bir süre sonra durumu fark ederek kızının planına müdahale etmesi ise beraberinde yeni sorunlara yol açar.

fedakar kız
fedakar kız