Eva Perón, fakir bir ailenin beşinci ve son çocuğudur. Genç yaşlarında henüz hiç bir sorumluluk almamışken bir bavulla evden ayrılan küçük Eva, ‘aktris’ olmak istiyordu.

Eva Peron
Eva Peron

Cesur bir kız olan Eva, aslında sadece ‘ünlü‘ olmak istiyordu ve bu isteği öyle ateşliydi ki, hayatını kurtarmasını ümit ettiği şeyler, hayatını mahvetmek için saldırdığında, kazanmak için her yolu deneyecekti.
Kötü bir oyuncu olan Eva, şansının yaver gitmesi için erkeklerle birlikte olacak, ‘yüksek mertebe’den kendine çekebildiği herkesi bir basamak olarak kullanacaktı.

Her şeye rağmen Eva, içtenliğini kaybetmeyecek ve ‘ahlaksızlık’ olarak görülen eylemlerinin, aslında ‘başarmak için çalışan’ bir insanın yapacaklarından farklı olmadığını gösterecekti.

Gittiği bir davette Arjantin Başkanı Juan Domingo Perón ile tanışan Eva, aralarında büyük aşk doğan Başkan‘la evlenir ve Arjantin‘in ‘first lady‘si olur.

Eva, istediğinden de fazlasına kavuşmuştur ve tüm dürüstlüğüyle geçmişini geride bırakmaya hazırdır.
Arjantin Halkı‘nın da hazır olacağına inanan Eva, asil ve yardımsever yönünü keşfederek gerçek bir ‘first lady‘ olacak ve 1952 yılında hayatını kaybettikten sonra Arjantin için bir ‘efsane‘ olacaktır.

Eva Perón‘un hayatını anlatan 1996 yapımı Alan Parker imzalı “Evita“da Antonio Banderas ve rolü almak için çok uğraşan, yıllar sonra bile hala “Evita benim için çok özeldir” deyip, filmle aynı adı taşıyan bir soundtrack albüm çıkaran Madonna başrolde yer alıyor.