Artık Firefox 3’e geçtik. Eklentilerle daha da kullanışlı hale getirelim. En kullanışlı ve popüler eklentiler ile açıklamalarını aşağıda listeledik:

Colorfull Tabs
Colorfull Tabs

ColorfulTabs – Firefox 3’te sekmeleri renklendirelim, karıştırmayalım.Adblock Plus – Reklamları engellemenin popüler çözümü.ChatZilla – Başka bir programa ihtiyaç duymadan IRC’ye girelimColorZilla – Web Geliştiriciler için çok yararlı bir eklenti. Web sitelerinin renklerini, RGB ve HEX olarak öğrenmenize yardımcı oluyor.Del.icio.us Toolbar – Del.icio.us’a hızlıca bookmark eklemek ve Etiketleri düzenlemek için bir eklenti.Digg – Ziyaret ettiğiniz sitenin digg’e eklenmiş olup olmadığını, kaç kişinin ziyaret etmiş olduğunu ve yorumları gösterir.DownThemAll – Birden çok dosyanın indirilmesinde size yardımcı olacak bir indirme yöneticisi.Facebook Toolbar – Adı üstünde, Facebook’a çok giriyorsanız, Firefox’a ekleyin.

Firebug
Firebug

Firebug – Web Geliştiricelerin en önemli desteklerinden biri. Firebug sitelerde bug’ları araştırmanıza, JAVA, HTML, CSS ve daha fazlasıyla browserdan çalışmanıza yardımcı olur.Flagfox – Ziyaret ettiğiniz sitenin sunucusunun hangi ülkede olduğunu, ülke bayrağıyla gösterir.FlashBlock – Ziyaret ettiğiniz sitede Flashlardan bıktıysanız engellemenize yardımcı olur.ve gerisi burada