Disposta a tutto ya da filmi İngilizce ismiyle söyleyecek olursak Ready for Anything (Türkçeye çevirirsek “Her şeye Hazır”) 1977 yapımı bir İtalyan filmi. Ünlü İtalyan yönetmen Giorgio Stegani‘nin elinden çıkan film, aynı zamanda senaryosunda da onun imzasını taşıyor.94 dakikadan oluşan filmin başrollerinde güzel İtalyan oyuncu Eleonora Giorgi ve geçtiğimiz sene 64 yaşındayken hayatını kaybeden Bekim Fehmiu bulunuyor. Kadronun kalanına ise şuradan ulaşabilirsiniz.Filmin konusunu merak edenleri aşağıya alalım.

Eleonora Giorgi ile filmden banyo sahnesi
Eleonora Giorgi ile filmden banyo sahnesi

Mutsuz bir evliliği olan Marco, karısının dırdırcı tavırlarından bıkmıştır. Genç kızına çok düşkün olmasına rağmen karısının ekstra feminen tavırları onu hayattan yavaş yavaş soğutmaya devam eder. Konuşmaya ihtiyacı olan Marco, bu ihtiyacını sadece kenar mahalle barlarında, fahişelerle birlikte giderebilmektedir. İşler böyle giderken, bir gün genç stenografi öğrencisi Anna ile tanışır. İkisinin de değişik cinsel zevkleri, ilişkilerinin durumunu gitgide değiştirecektir.

Bekim Fehmiu ile filmden bir sahne
Bekim Fehmiu ile filmden bir sahne

Ben filmi bir kaç sene önce yabancı bir kanalda İngilizce altyazılı olarak izlemiştim. Geçen gün internetten bulup indirdim direk ama herhangi bir altyazıya ulaşamadım. Altyazıya bir şekilde ulaşabilen olursa şimdiden tebrik ediyorum.