Kyocera Echo

2 ekranlı oyun konsolları, 2 ekranlı laptoplar derken Kyocera firması sayesinde artık çift ekranlı zamazingomuz da oldu.Şimdilik sadece, Amerika’nın lider GSM operatörlerinden olan Sprint firması tarafından kontratlı olarak 200 Dolar’a satılacak olan Kyocera Echo kimilerine göre devrim niteliğinde kimilerine göre ise gereksiz.

Kyocera Echo

Kyocera firması, telefon ekranlarının açılma şekli için yeni bir patenet almış. Ekranları alışık olduğumuz sürgülü veya menteşeli sistemlerden farklı bir şekilde açılıyor. Telefonu isterseniz tek ekranlı bir telefon olarak isterseniz de hem kayar hem menteşeli bir kapak gibi açılan 2. ekranıyla çift ekranlı olarak kullanabilirsiniz.Resimdeki sol ekran, sağ ekranın üstüne doğru kaymak suretiyle kapanıyor.

Resimdeki sol ekran, sağ ekranın üstüne doğru kaymak suretiyle kapanıyor.

İşletim sistemi olarak Android 2.2 (Froyo) kullanacak olan telefonda 1GHz Snapdragon işlemci bulunuyor.İşlemcisi piyasadaki en güçlü mobil işlemci olmasa da, 1GHz işlemcinin yine de 2 ekran için yerterli olduğunu düşünüyorum.Şu an Android uygulamalarının çoğunda iki ekranı aynı anda kullanma konusunda uyum sorunu olduğunu söyleyen Kyocera’nın, telefon çıktıkan sonraki günlerde belki bir yazılım güncelllemesi ile bunun üstesinden geleceği düşünülüyor.

Kyocera Echo

Telefonun diğer bazı özellikleri ise :2 adet 3.5 inç 480×800 çözünürlüğünde kapasitif , çokludokunmatik ekran.1Ghz hızında , 2. jenerasyon Snapdragon işlemci.5 MP , 720p video kaydedebilen kamera.Flash 10.1 desktekli internet tarayıcı.3.5 mm kulaklık girişi.Dijital pusula , akselerometre sensörü , GPSDaha fazla bilgi için : Kyocera Echo resmi sitesi