Canon oldukça beğenilen G serisi fotoğraf makinalarını güncelliyor. Yeni gelecek olan G12 HD video çekimi gibi birçok kişinin beklediği özellikleri de beraberinde getiriyor.

G12, 720p video çekimi yapabiliyor. 10MP CCD sensör bulunan G12 5x zoom yapabilen IS destekli objektife sahip. Aynı zamanda gücünü Canon’un DSLR makinalarında da kullandığı işlemci olan DIGIC 4’den alıyor.

Cihazın arka yüzünde ise 2.8 inch lik Vari-Angle PureColor II VA ekran yer alıyor. Geliştirilmiş Vari-Angle teknolojisi sayesinde döndürülebilen LCD ekran her açıda çekim yapmanıza olanak sağlıyor.Canon G serisi makinalarında kullanıcılar için manuel ayar imkanı da sunuyor. G12 ile ISO 12800’e kadar çekim yapılabiliyor (Ne kadar verimli olur tartışılır). G12, saniyede 4.2 kare çekebilme özelliğine de sahip.G12’de ayrıca otomatik HDR çekim özelliği de bulunuyor. Canon HDMI portunu da unutmamış.Ekim aynın başında satışa çıkacak olan G12’nin fiyatı $499 olacak. G12 ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyenler buraya bakabilir.