Yeni nesil Cahit Berkay‘ı daha çok Moğollar‘la tanıdı, sevdi ama O sadece Moğollar‘ın bir parçası değil, ayrıca 200’den fazla film ve birçok dizi müziğinin de yaratıcısı.Cahit Berkay‘ın müziğini yaptığı filmlerden;
* Fırat’ın Cinleri(1978)
* Kırık Bir Aşk Hikayesi(1982)
* Gizli Yüz(1991)* Melekler Evi(2000)
Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi film müziği ödülüne layık görüldü.Cahit Berkay yaptığı film müziklerini;
* Film Müzikleri Vol. 1(1997)
* Film Müzikleri Vol. 2(1999)
* Film Müzikleri Vol. 3(2001) ismiyle 3 albümde topladı.

Film Müzikleri Albümleri
Film Müzikleri Albümleri

1. albümde öne çıkan filmlerden bazıları:

Selvi Boylum Al Yazmalım:
Müziklerini Cahit Berkay’ın yaptığı belki de en çok bilinen film. Başrollerinde Kadir İnanır, Türkan Şoray, Ahmet Mekin, İhsan Yüce‘nin yer aldığı, Atıf Yılmaz‘ın yönettiği, 1977 yapımı film.

Davaro:Başrollerinde Şener Şen, Kemal Sunal, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Pembe Mutlu, İhsan Yüce ve Sırrı Elitaş‘ın yer aldığı, Kartal Tibet‘in yönettiği, 1981 yapımı film.

Devlerin Aşkı:Başrollerinde Türkan Şoray ve Kadir İnanır‘ın yer aldığı, Osman Seden‘in yönettiği, 1976 yapımı film.

Güler Misin Ağlar Mısın?:
Başrollerinde Zeki Alasya, Metin Akpınar, Neriman Köksal, Kadir Savun ve Fatma Belgen‘in yer aldığı ve yine Osman Seden‘in yönettiği, 1975 yapımı film.2. albümde öne çıkan filmlerden bazıları:

Çiçek Abbas:Başrollerinde Şener Şen, İlyas Salman, Ayşen Gruda, Pembe Mutlu ve Ahmet Mekin‘in yer aldığı, Sinan Çetin‘in yönettiği, 1982 yapımı film.

Öğretmen:
Başrollerinde Kemal Sunal, Selma Sonat, Renan Fosforoğlu ve İhsan Yüce‘nin yer aldığı, Kartal Tibet‘in yönettiği, 1988 yapımı film.

Kılıbık:
Başrollerinde Kemal Sunal, Ali Şen, Nevra Serezli, Sümer Tilmaç ve Sırrı Elitaş‘ın yer aldığı, Uğur İnan‘ın yönettiği, 1983 yapımı film.

Fazilet:Başrollerinde Hülya Avşar, Yaman Okay ve İhsan Yüce‘nin yer aldığı, İrfan Tözüm‘ün yönettiği, 1989 yapımı film.3. albümde ise;

Aşık Oldum:
Başrollerinde Şener Şen, Şehnaz Dilan, Nevra Serezli, Ayşen Gruda, Erdal Özyağcılar, Savaş Dinçel ve Uğur Yücel‘in yer aldığı, Ertem Eğilmez‘in yönettiği, 1985 yapımı film.Ve Uzaylı Zekiye, Kanun Savaşçıları ve Şaban ile Şirin başta olmak üzere çeşitli dizilerin müzikleri var.
Kaynaklar:wikipediamoğollar.netsinematürk