bunu yazmadan edemeyeceğim. delirmek üzereyim anlatmak istiyorum. kablonet kullanıcısıyım yaklaşık 6 ay kadardır. ve halen mail alıp gönderemiyorum. sistem değiştiriyorlar vs yapıyorlar teknik sorunlar çıkıyor, sorunun asıl kaynağı turk telekom, ankara’dan oluyor, oluyor binbir mazeret ve ben mağdurum. ben mail kullanamıyorum. bu kuruluş bana vermesi gereken hizmeti eksik veriyor. paramın karşılığını tam alamıyorum. vesaire. bunları benim gibi yaşayan çok fazla kimse var. öyleki, mail hesabım açılmamış bile daha. ankaraya faks (!) çekilmesi gerekiyormuş. bürokrasiye bakın yahu. tamam onu da anladık ama zaten ben bu faks çekme işlemini daha önce iki kere yapmaları için başvurmuştum ve yapıldığını düşünüyordum. bugün tekrar başvurdum, bir ay sonra yine sonuç alamayacağımı biliyorum sanki…

işin asıl can yakıcı hali ne biliyor musunuz arkadaşlar; bir kablonet kullanıcısının şifresini öğrenmek için sadece o kullanıcının başvuruyu yapan tanıdığını(!) ve oturduğu semti bulmak yeterli.
– hebele höbele
– kablonet kimin üzerine?
– hebele bilmemne
– nerede oturuyorsdunuz
– hebene nenedene
– şifreniz hebelegübele
– höng nasıl yani?

o sinirle biraz bağırdım çağırdım kızcaza ama kızın ne suçu var, sistem yanlış komple.
superonline‘den örnek alın, örnek alın. kaybettiğim şifremi almak için üç saat uğraşmıştım. benim ben olduğumu kanıtlayabilmek için bu kadar uğraşmıştım.