Herkes gerçek yaşamla sanal alemdeki yaşantıyı ayırt edemiyor. Oyuna kendisini kaptırmış birisi bıcakla saldırıyor ve Myspace’de kavga neticesinde AK47’ler konuşuyor.Yeni yılın henüz başında olduğumuz halde sanal alem bağlantılı birçok şiddet olayı baş gösterdi. İşte bunlardan bazıları:

1. İnternet yasağı ölüme neden oldu
Romanya’da yaşayan 17 yaşında bir genç, üvey annesini bıçaklayarak öldürdüğü için akıl hastahanesine kapatıldı. Sebebi ise gencin Counter Strike başında çok vakit geçirdiği için üvey annenin internet bağlantısını kapatması imiş. Habere göre, genç olaydan sonra bir internet kafeye giderek oyununa devam etmiş.

2. Playstation için çıkan kavgada bıçak kullanıldı
İtalya’da yaşayan bir genç babasının ensesine bıçak sapladığı için tutuklandı. Habere göre kavga FIFA 2009 oyunundaki taktiğin nasıl olması gerektiği tartışması sonucunda ortaya çıkmış.3. Myspace’den silaha
Cleveland’da 13 yaşındaki iki gencin sayfalarında birbirlerine laf atmasıyla başlayan olayda, kızlardan birinin kuzeni diğer kızın evini basarak AK47 taramalısıyla kurşun yağmuruna tutmuş. Saldırıya uğrayan kız kulağından yaralanmış. Saldırgan ve kuzeni öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanmış.

4. Twitter kavgası ölümle sonuçlandı
New York’da hemşirelik okuyan bir adam silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Sebebi bir kadın olan kavganın başlama yeri ise Twitter.5. Ağır bilgisayarın yol açtığı ölüm
Avustralya’da üzerine 200 kiloluk bir bilgisayarın düşmesi neticesinde bir adam hayatını kaybetti. Olay esnasında adam yüksek bir rafdan bilgisayarı indirmeye çalışıyormuş.