Birincisini burada bulabileceğiniz 2010 senesinde bilişim dünyasında başlaya veya sebep olan siddet olaylarının 2. bölümüyle karşınızdayım.

6. WoW şiddeti
Florida’da yaşayan 27 yaşındaki bir adam annesinin World of Warcraft oyunamasına karşı çıkması neticesinde cinnet geçirmiş. Annesini boğmaya kalkışması ve oğlunu kaldırıp yere çalmasını durdurmak için dedesi çaresiz tabancasıyla ateş açmış. Başından yaralanan adam yaşamını yitirmemiş.7. Apple Store’e bomba ihbarı
New Yok’da yaşayan 17 yaşındaki bir gencin Apple dükkanlarından birisindeki bilgisayara ‘üzerimdeki C4 patlayıcıların patlaması sonucu dükkandaki bütün müşterileriniz ve çalışanlarınız ölecekdir’ yazması sonucu dükkanda kısa süreli panik yaşanmış. Neticede genç polis tarafından tutuklanmış. Savunmasında sadece şaka yapmak istediğini belirtmiş.8. WoW tanışıklığı cinayetle noktalandı.
Stockholm’da yaşayan 27 yaşındaki kadın evinde boğulmuş olarak bulundu. Cinayeti kabul eden 33 yaşındaki adam, kadınla World of Warcraft oyununda tanışdıklarını ve kadının evine ziyarete geldiğini söylemiş.

Kadının kendisini sabah uyandırmasına bozulan adam cinayeti işlediğini kabul etmiş.