bildirgec.org

Bil Bakalım

karuma76 | 03 August 2010 11:24

7 yaşındaydı daha ve o küçücük yaşında başladı acıyla tanışmaya. Küçük yaşta babasını uğurladı son yolculuğuna ve yetim kaldı. Okumayı çok seven o yetim 8 yaşında okuldan alındı ve köy hayatına terkedildi. 10 yaşında okulun en korkunç yüzüyle tanıştı. Yüzü kanlar içinde kalana dek yeni okulundaki yeni hocası tarafından öldüresiye dövüldü. 17 yaşında ilk hayal kırıklığıyla tanıştı. Hayal ettiği okulun, en çok istediği bölümü için gereken not otalamasına ulaşamadı. 24 yaşında tutuklanıp günlerce sorguda kaldı ve sorgudan sonra tam 2 ay boyunca tek başına hem de küçücük bir hücrede günleri saydı. 25 yaşında sürgün hayatına merhaba dedi. 27 yaşında kendisinden bir yaş büyük meslektaşının ağırlığı altında ezildi, arkadaşı kahraman ilan edilirken kendisi sefil muamelesi gördü. 30 yaşında başka şehirler için cephede savaşırken doğduğu şehir düşman işgaline uğradı. Yine 30 yaşındayken amiri tarafından başka görevlere atandı ve orada uzun süre işsiz bırakıldı. Hayatı yalnızlıklar ve sefalet içinde geçerken 37 yaşında böbrek hastası olduğunu öğrendi. Viyana’da 2 ay boyunca bu hastalığın pençesinde yattı. 37 yaşında komutan yapıldı ama onu komutan yapanlar başında bulunduğu orduyu dağıttı. 38 yaşına geldiğinde üzerindeki kara bulutlar hala vardı. Savunma bakanı tarafından görevine son verildi. 38 yaşında cebindeki 80 lira ile yaşam mücadelesi veriyor, takım elbisesi bile olmadığından toplantılara katılmak için ödünç alıyordu. 38 yaşındayken kendisine tekrar tutuklama kararı çıkarıldı. Aynı yaşta, etrafına toplayabildiği en yakın 5 arkadaşından üçünün ihanetine uğradı. Arkadaşları onun kongre temsil heyetine üye olmaması yönünde oy kullandı. 39 yaşına geldiğinde artık beklenen oldu ve idam cezasına çarptırıldı.Ve sonra… Ne olduysa ondan sonra oldu.42 yaşında iken ülkenin cumhurbaşkanı ilan edildi.Kim bu zaferi icad eden, kim bu başarma azmiyle dolup taşan, kim bu en büyük kötülükleri zafere çeviren?Bilen var mı?

yorumlar

super hero | 03 August 2010 12:06

Bu şekilde kopyala-yapıştır yazılar için bir filtreleme var sanıyordum sitede. Olmaması kötü olmuş.

pillibebekkuyuda | 03 August 2010 12:08

Ondan sonra, yazar alıngan, bozmayın psikolojisini falan filan..Yazar dürüst olsun, yazdıklarına verdiği önemi hissedelim, canımızı verelim..Sussssss..

Oguz Kagan V22 | 03 August 2010 14:07

ilkokul 1. sınıf saçmalama tarihi dersleri artık moderasyon desteklimi olcakmış? bu pıroce tutar gibi geldi bana -buraya kallavi 1 kahkaha gelicek-.

karuma76 | 03 August 2010 23:07

Nasıl yani? Ne linki, ne yazısı? Arkadaşlar cevap istiyorum. Kısa ve öz. Sadece cevap?

karuma76 | 03 August 2010 23:11

Asıl alıntı olan o linkte verilen. Ben bu satırları Mümin Sekmanın kitabında okudum. İnsan isterse…

pillibebekkuyuda | 03 August 2010 23:33

Sonuçta bir kalıp var ve bir çok psikolog ve yazar bu alıntıyı kitaplarında kullanıyor, sen ise olduğu gibi kopyalamışsın..Alıntı mı alıntı işte ve burası alıntıların yazıldığı bir site değil..

karuma76 | 05 August 2010 00:16

Alınganlık değil arkadaşlar. Aslında ne yaptığımın tam olarak farkına varamadım daha. Mazur görün. İnşallah ben de dudak ısırtacak yazılar yazacağım sizler gibi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.