Atıf Yılmaz Stüdyosu
Atıf Yılmaz Stüdyosu

5 Mayıs 2006 tarihinde kaybettiğimiz ünlü ve hayatı başarılarla dolu yönetmen Atıf Yılmaz‘ın adını taşıyan bir sinema okulu olan Atıf Yılmaz Stüdyosu çalışmalarına başladı.
Amacı gelecekte iyi işler çıkartabilecek genç sinemacılar, yapımcılar, oyuncular, senaristler eğitmek ve Türk Sineması‘na kazandırmak olan stüdyo, 11 Ocak 2010 tarihinden itibaren öğrenci seçimlerine yönelik atölye çalışmlalarına başladı. 19 gün sürecek olan bu çalışma sürecinde öğrenci adaylarına oyunculuk, fotoğraf, senaryo, yapım – yönetim konulu ücretsiz dersler vererek ilk aşamayı tamamlamayı hedefleyen Atıf Yılmaz Stüdyosu, bu süreç sonunda iki yıllık eğitim vermek üzere öğrencilerini seçecek.
Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıya Sefaköy Kültür Merkezi‘nde çalışmalarını sürdüren sinema okulu için iki yıllık ücret 12.000 TL. Bunun yanında Atıf Yılmaz Stüdyosu, yetenekli genç sinemacılara burs olanakları da sağlamakta.
Son Kayıt tarihi 20 ocak 2010’a ertelenen stüdyonun öğrenci seçiminde göz önünde bulundurduğu noktalardan bazıları; öğrenci adaylarının yaratıcılık, kültürel birikim, teknik beceri, ortak çalışma yatkınlığı ve halihazırda gerçekleştirmek üzere çalıştıkları bir projelerinin olması.Aynı zamanda bünyesinde pek çok değerli sanatçıyı öğretmen olarak bulunduran stüdyonun kadrosu şu şekilde: Deniz Türkali, Ali Akdeniz, Funda Ödemiş, Özcan Alper, Kazim Öz, Sırrı Sürreyya Önder, Yavuz Özkan, Barış Pirhasan, Ümit Ünal, Aylin Zoi Tinel, Onur Ünlü, Selim Eyüboğlu.
Ayrıntılı bilgi için: tıklayınız.