Finzoom u daha önce kredi kartı ve mevduat oranları karşılaştırmalarıyla tanımıştık. Site finans ürünlerinin biraz daha dışına çıkarak tüketiciyi ilgilendiren farklı alanlara yönelmiş. Bunun içinde son günlerde oldukça hareketli olan ADSL piyasasını hedef almış.

Bildiğimiz gibi Turk Telekom dışındaki diğer internet sağlayıcılarının da piyasa girmesi sonucu pazar hareketlenmiş ve diğer kuruluşlar çeşitli kampanyalarla pazarda kendilerine yer edinmeye çalışıyorlar. Bu kampanyaların birçoğu tüketicinin kafasını karıştıran detaylara sahip. İşte tam bu noktada FinZoom devreye giriyor ve istenilen hız, kota ve kampanya dahilinde edinebileceğiniz modem tipi seçeneklerine göre firmaların fiyatlarını karşılaştırmanıza olanak sağlıyor. Sitede TTNet,Superonline,Turknet ve Biri’nin sunduğu tarifleri karşılaştırabiliyorsunuz.

http://www.finzoom.com.tr/ADSL/ADSL-fiyatlari.aspx
1Mbit Sınırsız Kablosuz Modemli Tarifelerin Karşılaştırması

Sitenin en önemli özelliklerinden biri de ortalama fiyat uygulaması. Genellikle internet sağlayıcılar kampanyalı fiyat uygulaması için 24 aylık sözleşme talep ediyorlar. Bu noktada FinZoom bize kampanyalı fiyat,aktivasyon ücreti, modem ücreti vb bütün ödemeleri hesaplayarak tüketiciye aylık ortalama fiyat sunuyor. Bu da tüketiciye gerçek anlamda bir karşılaştırma imkanı sağlıyor. FinZoom oldukça sade ve anlaşılır bir dizayn sunarak TTNet dışındaki alternatifler hakkında da tüketiciyi bilgilendiriyor.siteden hız,kota ve modem seçeneği dışında seçtiğiniz ürüne ait birçok detay ve kampanya ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.Şu anda Uydunet ve Tellcom un fiber interneti sitede yer almasa da ilerleyen günlerde bunların da dahil olacağını umut ediyoruz.