Bilindiği gibi photoshop en çok kullanılan grafik editörüdür. Genellikle Grafiker ve Web Tasarımcılar tarafından kullanılır.En popüler resim düzenleme programı olan photoshop’un alternatifi olarak kullanabileceğiniz 2 mb altı resim düzenleme programlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.1 – Fotografix (616 kB)

Fotografix, düzenleme, filtre ekleme gibi işlemleri yapabileceğiniz bir program. Katman ve arkaplan oluşturabilirsiniz.Kurulum gerektirmeyen bu programı usb sürücünüz ile rahat bir şekilde istediğiniz bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.Farklı görüntü biçimlerini desteklemektedir. Sık sık tekralanan işlemleri hafızaya kaydetmenize olanak sağlar.2 – Splashup Light (93.5 kb)

Bu program ile birlikte gelen harika araçlar ile fotoğraflarınıza efektler verebilirsiniz. Eğer web kameranız var ise program ile anında çekebilir ve düzenlemeye başlayabilirsiniz.3 – i.Mage (850 kb)

Size çok kolay bir şekilde piksel düzenlemeyi sağlayan benzersiz ve küçük bir editördür. Son derece hızlı ve kullanımı kolaydır.Yeni bir proje oluşturabilir veya resimlerinizi düzenleyebilirsiniz.4 – Paint.net (1.6 mb)

En popüler editörlerden birisidir. Katmanları destekler ve sınırsız geri alma özelliği vardır.Daha fazla ayar, özellik ve efekt için bu program için hazırlanan eklentileri yükleyerek erişebiliyorsunuz.5 – IrfanView (1.28 mb)

Fotoğraf görüntülemek, dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir başka editördür. Sunu hazırlama, ses ve video eklemeye olanak sağlar. Herhangi bir dosya biçimini görüntülemeyi sağlamaktadır.6 – Easy Photo Editor (1.25 mb)

Bu editör de bir projede çalışırken 6 fotoğraf limiti veriyor. Tam sürümünün fiyatı 29.95$ olduğu belirtiliyor.Fotoğraflarınızı düzenleyebilir, görüntüleyebilir ve belirli bir ölçüdede geliştirebilmenize imkan sağlar. Bmp, jpeg, gif, png ve çoklu tiff dosyalarını destekler.7 – Free Image Editor (1.39 mb)

Free Image Editor, orjinal grafikler oluşturmanızı sağlayan başka bir basit bit işlem resim editörüdür.Yeni bir dosya açma, mevcut resim üzerinden çalışma gibi imkanları sağlar. Masaüstü ekran görüntüsü yakalayabiliyorsunuz.8 – PhotoFiltre (1.6 mb)

Photofiltre, düzenleme, ayarlama ve filtre uygulamak için çok faydalıdır. Çok sayıda ayar seçeneği mevcuttur.Otomatik şekil araçları ile özel çizimleriniz için çok faydalıdır.ayrıca aşağıdaki yazılarda ilginizi çekebilir.
Eğlence Amaçlı 28 Online Fotoğraf Düzenleme Web SitesiEn iyi 5 web tasarım aracı* kaynak: makeuseof.com* diğer yazılarım