bildirgec.org

zulkufhacettepe

9 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

UZAKTAN BİLGİSAYAR KONTROLÜ İLE SİZDE HERKESE YARDIM EDEBİLİRSİNİZ

zulkufhacettepe | 22 April 2011 09:17

Yaklaşık 4 yıldır croosloop adlı programı kullanıyorum. Bir başkasına yardımcı olduğum çok kolay kurulan, tamamen ücretsiz ve çok başarılı bir program.

Bir gün akşam gece yarısı yeğenim aradı ve müziklerini cdye yazdıramadığını söyledi. msn den programın linkini gönderdim ve çok basit bir yöntemle bilgisayarına kurdu ve çalıştırdı.

GOGGLES (Yeni siber ticaret ve ayrıntılı arama motoru -iyi olmayan duruma doğrumu gidiyoruz?-

zulkufhacettepe | 04 January 2010 11:36

Google bilindiği gibi dünyanın en popüler arama motoru. Yaklaşık 10 yıldan fazladırda harita yani Eart programı ile de bizlere hizmet vermekte. Hepimizde Eart programı ile mutlaka biryerleri ya aramışısızdır, ya da yakınlaştırıp köyümüze kentimize bakmışızdır. Tabiki Eart programının şart olması gerekmiyor, internettende google map sitesinden aynı hizmeti alabiliyoruz. İşte burada yine googleye ait bir site www.panoramio.com/ devreye giriyor. Tabiki yüklenen resimleri gördükçe bizimde içimizden nasıl yükleniyor bu resimler diyip daldığımız siteye bir sürü resmi yükleyiveriyoruz. Google o kadar akıllı ki artık bu resimleri ticarete dönüştürmenin vaktinin de geldiğini anlatı.

Yenice hizmete girmeye hazırlanan google googgles arama sitesi. Daha geniş ve ayrıntılı arama sitesi. Artık elinizdeki resmi siteye yükleyip nerede çekildiğini bulabilecek. Bir bina, dağ, ova hatta ağacın bile nerde olduğunu görebileceksiniz. Birazda bu işlerin istihbarati yanını düşünürsek aslında ne kadar sakat bir durum ortaya çıkıyor. Düşünün dünyadaki her metre kareden googlecilerin haberi var yani. Artık askeriye bilgilerin de kolayca elde edilebileceğine inanıyorum. Bazen askeri birliklerin üstüne baktığımda onlarca helikopterin yerini, uçakların hangi model olduğunu, tankların ve hangarlarının neresi olduğunu açıkça görebiliyoruz. Google bence sadece vatandaşa değil, askeri bilgilere ulaşmak isteyenlere de hizmet ediyor.

Googleden MP3 bulmanın en kolay yolu.

zulkufhacettepe | 30 September 2009 10:34

Birçoğumuz radyoda dinlediğimiz ya da tvde gördüğümüz müziği bulmak için limevire veya bearshare gibi program kurar. Ancak bu programlar da bildiniz gibi virüs yayıp, yüklediğiniz mp3 leride paylaşıma açtığından bilgisayarınızın hem yavaş çalışmasına hemde sinirlenmenize sebep olabilir.

Google ana sayfasındaki arama çubuğuna şu örneği yazıp “Sezen Aksu” yazan kısımdan aradığınız parça ya da sanatçının ismini yazmanız yeterli.

Çıkan sonuçlarda ftp sunucusu gibi görülecektir. İstediğiniz şarkıyı yükleyebilirsiniz.

intitle:index.of “mp3” -htm -html -php -asp “Last Modified” Sezen Aksu

FACEBOOK – MSN vs. Çevrimdışıyken ç.içi olanları görmenin en kolay yolu.

zulkufhacettepe | 29 September 2009 14:12

Merhaba arkadaşlar,
Birçoğumuz istemediğimiz kişilere görünmemek için değişik yöntemlerle çevrimdışıyken ç.içi olan arkadaşlarımızı görmek için değişik yöntemler uygularız.

Artık bütün yöntemlerinizi bırakın. Tek site ile 30 a yakın sosyal ağdaki hesaplarınızı tek sayfada görerek kimin ç.içi olduğunu görebilirsiniz.

Bahsettiğimiz site Meebo.com

Çalışma içeriği bakımından çok başarılı bir site. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve hiç bir şikayetim olmadı. Hatta kendi siteme eklediğim html kodu ile ç.içi olduğum zaman siteden yazanlar direk bana ulaşabiliyor.

Küçük Google diye biryer. Acıların, ekmeklerin ve Annenin olmadığı bir site.

zulkufhacettepe | 30 November 2008 22:09

Yıl 2008, Emrah koca adam oldu ama küçüklüğü hala komik, hala acı. O acıntırak filimleri akıllardan hala çıkmamış olmalı ki internet dünyasında gezinirken küçükgoogle diye bi linke tıkladım. Acılan sayfada Emrah’ın o acılı bakışları ve eşliğinde çalan müziği insanı ağlatacak neredeyse. Siteyi yine aklı çalışan bi Türk yapmış kesin. Googlenin aynısı neredeyse…

Arama kutusuda var, google’de türkçede ara, web’de ara seçenekleri yerine burada Normal, Ekmek, Su, Annem’de ara kullanılmış. En komiğide “Annemin namusunu temizlemek istiyorum” tuşu.