bildirgec.org

zeys

8 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 12 yorum yazmış.

doğa için..uyan

zeys | 18 October 2008 11:24

http://www.facebook.com/video/video.php?v=31183094579&oid=22219442540

hüzünn

zeys | 05 October 2008 11:37

Çocukken.. çoocuk cagımdayken aklım henuz bır cok seye ermemısken herseyden uzakken yazılarım olurdu sonu bır turlu gelmeyen yazılarım..yazardım hepp..başlık genelllıkle aynı olurdu..
merhaba benle kalan tek sey kagıdım kalemım ve beyaz bır kagıdım..arkaası ıse hep aynı gelırdı o saf dusuncelerım soylerdı kı hayatım da keske boyle beyaz bı kağıda benzeseydı hayatı hep bı beyaz kagıda benzetırdım sankı kalem ben kagıt ta hayattı..ama anladım kı ..her zaman kalem ben olamıyormusum kagıt da her zaman hayatım olmuyormus….saat bılemıyorum kactır kaca varıyordur.. tek bıldıgım ..dudaklarımın büzülüşü aglamaktan korkum.. aglamaktan korkuyorum ..cok fazla aglamıyorum aglayınca da bı turlu susamıyorum..cok sey ızlıyor cok olaya tanıklık edıyorum ama sadece ızlıyorum bazen o hıc sevmedıgım dızılere takılıyorum.. sonra bı huzunle fırlayarak kalkıverıyorum cunku bana hersey benı ,hayatımı ,kararlarımı ,huzunlerımı ve en cok ta kırılan umutlarımı isteklerımı hatırlatıyor..her sahne bende buyuk bir ız bırakıyor..kactıgım hıc bırsye pesımı bırakmıyor..azmedıyorum ama kapılarım hep aynı yere cıkıyor..acılan kapıda gene aynı ruzgar ve gene aynı agacı goruyorum ruzgara kapılmıs yapraklarını savurmus solmus gene aynı ağacı goruyorum..
yıllarr cok hızlı gecıyor..benı benden alıyor yasam denılen sey..ıcımdekı saflıkları temızlıklerı sılıp supurmeye baslıyor..cunku o saf dusunceler o kadar cok yıkılp kırılıyor kı anlıyor.. uzulmemek kırılmamak yıkılmamak ıcın onlar gıbı olmalı ıncıtmemek ıcın kendını ıncıtmeyı unutmalı.. hayatından hayat feda etmeyı unutmalı..kendın ıcın yasamalı ..once kendın dıyor hayat…önce kendın..

tebessum

zeys | 20 May 2008 10:25

hayatt..
ey hayat ..sen ne kadar tuafsınn..
nedır bu ıcınde barındıklarınn..
nedır bu saflıklarr nedır bu katılıklar bu ıyılıkler bu kotulukler soylesenee..bunların ustesınden nasıl gelebılıyorsun hayat’ım..
hayatt..
nefesss..
can…
benım can’ım..
ne kadar tatlısınızzz..
ne kadar agır bı yukunuz var uzerımdee..
soylesenızee ustenızden nasıl gelecegım..
gelebılecek mıyımm kaldırabılecek mıyım..
yoksa ıcımde kı cocuga yenık mı dusecegım..aglayarak herseye ıc cekerekk ben annemı mı ıstıyroum dıyecegım ..ve ona sıgınacagım..o anne koruyucum olmadan yapamam ..bu hayata yalnız baslayamam..kaldıramam mı dıyecegım..