bildirgec.org

voyage

9 yıl önce üye olmuş, 34 yazı yazmış. 9 yorum yazmış.

Avrupa’yı sarsan reklam filmi

voyage | 13 November 2008 18:39

Kuzey İrlanda’da “The Faster the Speed, the Bigger the Mess” yani “Hız arttıkça felaket büyür” adı aldtında bir reklam filmi çekilmiş. Trafikte daha dikkatli olunması, hız sınırının aşılmaması ve kurallara uyulması gerektiğini somut bir şekilde içeren bu muhteşem video avrupada büyük yankı uyandırmış. Reklamlar bierer dakikadan oluşuyor ve izleyenleri etkilememesi imkansız.

ilk reklam
* ikinci reklam* birkaç tanesi bir arad

Facebook virüs yayıyor!

voyage | 06 November 2008 01:53

İsveç SDV gazetesi facebook‘un virüs yaydığını duyurdu. “Koobface.A” isimli virüsün şu an da aktif olduğunu da belirtiyor. Viriüs bulaşan kişinin sayfasında link olarak gözüküyor. Linke tıklandığı anda bir video açılıyor fakat videoyu izleyebilmek için kod yüklenmesi gerekiyor bu esnada trojen de bilgisayarınıza girmiş oluyor. İsveç’te güvenlik uzmanı olarak çalışan Per Hellqvist bu virüsün hangi trojen olduğu kesin belli olmadığını ancak şifreleri ve hesap numaralrını çalmayı hedefliyor.

Türkiye neden bilim üretemiyor?

voyage | 05 November 2008 11:41

Türkiye’de ilim, bilim veya buluş üretimi çok az oranda. Sebebi uzmanlarca Türkiye’deki anne-babaların çocuklarına karşı koruyucu tutum sergilemsi olarak gösterilmiş. Peki sizce neden?

Zeka testi

voyage | 03 December 2007 11:26

şurda Japonya da ıs basvurularında kullanıldıgı ıddaa edılen bır zaka oyunu var. ne diyim yapabilene aşk olsun.

hastalık teşhisinde devrim

voyage | 28 November 2007 15:33

günümüz dünyasında teknoloji hızla her alanda ilerliyor. bu alanlardan biri olan sağlık sektörü en önemlilerinden.

bu konuya ilişkin olarak ABD bilim adamlarının geliştirdiği alet bir dakika içersinde tüm vücudun tomografisin çıkarabiliyor. vücudun, kusursuz netlikteki 3 boyutlu görüntüsünü çıkarabilmesi cihazın en önemli özelliği, üstüne üstlük %80 oranında daha az radyasyon yayarak. halbuki eski tomorafi cihazları vücudun 2 boyutlu resimlerinin herbirini ancak beş dakikada çıkarabiliyordu.

Google’da mp3 bulma

voyage | 26 November 2007 15:52

burdan google da formatına göre arama yapabiliyorsunuz. arama kutusunun altındaki MP3 Music, Albums / Large Files, Movies / Games Free, University Courses, PDF Documents, Ringtones, Youtube / Viewcount, Streaming Movies / Episodes seçeneklerinden birisini seçip arama yaptırıyosunuz ve böylece goolda çıkan birsürü ıvır zıvırdan kurtulup doğrudan sonuca ulaşıyosunuz.

parolanızı korumak sizin elinizde – 1

voyage | 17 September 2007 13:00

bilgisayarinizdaki sakli sifreleri bulmak cok kolaydir. cogu kisi internette girdigi kullanici hesabi ve sifrelerin bulunamayacagini sanir. halbuki Protected Storage PassView gibi programlarla bu bilgilere saniyeler icersinde ulasilabilir. bunu engelemek icin bilgisayarinizi baskasina teslim etmeden once mutlaka yapilmasi gereken bir kac oneri

  • kaydoldugunuz web sitelerine ait form ve sifreleri silinmesi
  • outlook / outlook express hesaplarinin silinmesi
  • cevirmeli internet baglantisi sifrelerinin slinmesi

şifrenizi mi unuttunuz; kırın 2

voyage | 20 August 2007 22:33