bildirgec.org

vicente

6 yıl önce üye olmuş, 14 yazı yazmış. 48 yorum yazmış.

‘BANNED IN TURKEY’

vicente | 03 Ekim 2008 09:09

https://www.ztunnel.com/index.php/1010110A/ae0cda1a08feea42364929e3612833dce504ade8d4f1d5312cd6f99b15276

‘kürt’

vicente | 16 Temmuz 2007 12:02

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=227039

Ayak Fetişizmi üzerine serbest yaklaşımlar

vicente | 19 Haziran 2007 09:51

Ayak fetişizmi hakkında kötü intibalara rastlanabilir. Belki de ‘fetiş’ kelimesi insanda bir tedirginlik yaratıyordur.Ayak fetişizmi , bazılarının ileri sürdüğü gibi asla bir sapkınlık değildir.Sadece belli bir uzva temayüldür.

Bu konuda haliyle birçok teori ortaya atılmış.Misal, Freud ilk yaşlarında annesinin ayaklarının altında dolaşan çocuğun, bu sık gördüğü sahneden etkilendiğini ileri sürmüş. Bazısı ise kadının ayakları altında ezilmekten egoyla ya da dominantlıkla alakadar yönlerden zevk alır, bu da aynı noktaya çıkan diğer bir tali yoldur.
Bir diğer ve favorim olan yaklaşımsa, Ayak Fetişizminin temelinde, genelde ayakkabı/çorap içinde saklı olmasından dolayı bir ulaşılmazlık, gizlilik, belirsizlik içermesi ve derin merak uyandırmasının yattığından bahseder.Bu bağlamda ayakların 24saat / 7gün açıkta olduğu şöyle ortamlarda ayak fetişizminin yaygın olması beklenmez.

Zira ortamda kapalılığın beslediği giz bulunmamaktadır. İnsanlarda farklı sebeplerden tecelli ettiği gibi, herkesin ayak fetişizmi kendine göredir.

hangi partiye oy vereceğim?

vicente | 06 Haziran 2007 13:57

Seçimler yaklaşırken hangi partiye oy vereceğimi bilmiyorum.

AKP’li değilim ama körü körüne anti – AKP tavrını da sevmiyorum. Baştan olumlu birkaç şeyler yaptılar da, kadrolaşmanın babasını yapan, Kutlu doğum haftası gibi yeni uygulamalar getiren, Telekom’dan her türlü araziyi
Dış pazara üç kuruşa peşkeş çeken, ‘dindar cumhurbaşkanı’ kavramını bizle tanıştıran bu parti her halükarda seçimim değil .. Askerin e-muhtırası ve anayasa mahkemesi kararı ile mazlumu oynayan, isyan eden AKP, her nasılsa , özerk futbol federasyonuna beş katı baskı yapıyor.Yani güç kimdeyse şekil aynı. Yemezler abisi..

Türkiye çok kullanışlı bir üs olmuş… yazık:(

vicente | 02 Mayıs 2007 10:40

bu adamın hastanesine her yapılan baskında yasadışı organ nakli yapıldığı ortaya çıkıyor.

daha önce arena’da yayınlandı. zaten ülkemiz fakir, parayı bastır garibanların organlarını al. hastane sahibi kişi, Yusuf E.S bir yahudidir, ismi Yasef ama Yusuf olarak dolaşır ve İsrail’deki hasta zenginlere böyle güzellikler yapar yani kendi ülkesine hizmet eder..e herhalde bu kişi de o ülke birimlerince kollanıyordur. (zaten bu son baskında ameliyat masasında yaşlı bir israilli ve genç bir filistinli bulunmuş)
Bizim ülkemiz bu kadar acizmi ? evet öyle sanırım.adam hepimizin gözüne baka baka bu işi yapıyor, paraları cukkalıyor,ülkemizi üs olarak kullanıyor ve kimsenin sesi çıkmıyor… Yazık ….

Azap Gölü davetsiz misafiri ‘Güneş’ yüzünden azapta!

vicente | 04 Nisan 2007 16:19

bu Azap gölündeki hadisenin benzeri 3.büyük gölümüz Eğirdir’de de yaşanmış. Gavinne , hamsi yada gümüş balığına benzeyen ve bol bulunan bir balık zamanında.Sudak (tatlı su levreği) göle atılınca gavinnenin kökünü kazıyor.Artık gavinne diye bir balık Eğirdir gölünde yok. (Annem çocukluğunda şişe dizerek yaptıklarını ve çok lezzeli olduğunu söyler )

Gavinne ıstakoz yumurtaları ile besleniyormuş.Kökü kazınınca, gölde bu sefer ıstakoz patlaması yaşanmış.Istakoz avcılığı para etmeye başlar, dışardan getirilen bir ağdaki mantarın yayılması neticesinde ıstakoz da artık yok denecek kadar az.
Şu an Sudak en değerli balık gölde.Ama o da eskisi kadar çıkmıyor.İşte dünya güzeli bir gölün balıklarına yaptıklarımız ….