bildirgec.org

variant

8 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

donanımınız hakkında herşeyi öğrenmek için

variant | 13 December 2009 16:49

speccy isimli bu program bilgisayarınızın donanımını a’dan z’ye inceleyerek size liste halinde sunuyor.

örneğin hangi tip ram’i kullandığınızı, miktarını hatta anakartınız üzerinde ne kadar boş slot olduğuna kadar rapor halinde sunabiliyor.

speccy şu an piyasada bulunan benzerleri arasında en hızlı ve temiz çalışan programlardan biri durumunda. ücretsiz olması da cabası. indirmek için burayı takip edebilirsiniz.

bütün işletim sistemlerinde çalışabilen en iyi yazılımlar

variant | 10 December 2009 14:54

eğer birden çok bilgisayarınız varsa ve her birinde farklı işletim sistemleri kuruluysa, verilerinize erişmek için farklı yazılımlar kullanmak zorunda değilsiniz. bu yazılımlar hem windows, hem mac os x, hem de linux üzerinde çalışabiliyorlar.

Buddi

buddi, kişisel bir finans ve bütçe programıdır ve finans hakkında çok bilgisi olmayan kullanıcıları hedeflemektedir.

keepass

keepass ile parolalarınızı şifreleyebilir ve istediğiniz her yere götürebilirsiniz (windows, mac, linux, iphone, android, blackberry, palm, memory stick vs. böylece parolalarınızı hatırlamak için sadece bir dosyaya ihtiyaç duyacaksınız.

thunderbird 3 çıktı

variant | 10 December 2009 13:22

mozilla‘nın sevilen email istemcisi thunderbird‘ün 3.0 sürümü yeni özellikleriyle birlikte yayınlandı.

thunderbird’ün göze çarpan özellikleri arasında tab arayüzü, yeni ve güçlendirilimiş bir arama ve filtreleme fonksiyonları geliyor.

Yeni sürümün ilk farkedilen özellikleri önceki versiyonlara göre daha hızlı email alıp-gönderme ve maillerde aramanın hızlanması. Arama fonksiyonuna eklenen diğer özellikler ise mesajları kişi ve eklentilere göre filtrelemesi ve kişileri kenar çubuğunda listeleyerek aramanıza daha hızlı ulaşabilmenizi sağlaması.

Richard Stallman’ın yazıları yayınlandı

variant | 10 December 2009 12:00

Free Software Foundation (Özgür Yazılım Derneği)’nin kurucusu ve özgür yazılımın en büyük savunucularından biri olan Richard Stallman‘ın denemelerinden oluşan “Free Software, Free Society: Selected Essays of Richard M. Stallman” adlı kitap “Özgür Yazılım, Özgür Toplum: Richard M. Stallman’ın Seçme Yazıları” adıyla Türkçe’ye çevrildi.

Stallman’ın makaleleri ve çeşitli konferanslarda yaptığı konuşmalarından oluşan kitapta, yazılım nasıl oluşturulur, telif hakları, özgür yazılım felsefesi ve birçok konuda yazılar bulunmakta.