bildirgec.org

UmARsIZ

8 yıl önce üye olmuş, 25 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Gumball3000 istanbul’da

UmARsIZ | 01 May 2007 10:14

Dünyanın hemen her yerinde yapılan Gumball 3000 yarışı bugün İstanbul’da. Sabiha Gökçen Havalimanına özel kargo uçağı ile gelen yarışmacılar İstanbul Park’ta 2 tur atıp Bağdat caddesine inecekler Çırağan sarayında otomobillerini sergileyecekler. Akşam Reina’da hazırlanan partiye katılacak ve yarın Atina’ya doğru yola çıkacaklar. Dünya’da ünlü ve zengin kişilerin zevk için girdikleri bu yarışta birincilik ödülü yok. Aslında bir hız yarışı da değil ancak gerek katılımcıların hızlı ve lüks otomobilleri gerekse katılımcıların statüleri yüzünden yollar kapanıyor. Ancak ne medyanın ne de kolluk kuvvetlerinin konu hakkında hiç bir açıklaması ve önleminin olmaması dikkat çekici. Geçen sene yapılan Gumball yarışının Almanya ayağında polis yarışmacıları trafiğin kilitlenmesine neden oldukları ve HighWay’de aşırı hız yaptıkları gerekçesiyle şehre sokmamıştı. 120 katılımcıdan bazıları :

Yolgezer AVEA Reklamlarına çıkıyor

UmARsIZ | 22 December 2006 17:28

Yolgezer Barışa Rock Festivalinde
Yolgezer Barışa Rock Festivalinde

Daha önce YOLGEZER`in Refika adlı şarkısının sözlerini sitemde yer vermiştim. Bu seneki Barışa Rock Festivalinde grup üyeleri ile tanıştım. Hepsini çok sevdim.

Az önce aldığım bir habere göre AVEA`nın yeni reklamlarında YOLGEZER olacakmış. Albümünün de yakında çıkacağını düşünürsek güzel bir reklam çalışması olacak.

Çekilmeye çalışıldığımız yeri daha önce gördük. Kaygılıyız…

UmARsIZ | 16 April 2005 13:06

Biz hiç bir parti, örgüt, dernek ya da şirketten maddi ya da manevi destek almaksızın kendi yağıyla kavrulan ve yalnızca internet ortamında yer alan Edebiyat, Sanat, Tarih ve Siyaset Üzerine ÖZGÜR DÜŞÜNCE Plat-FORUM‘unun katılımcıları; Yıllardır bu forumda farklı etnik gruplardan, farklı inançlardan kişiler olarak yer alan sade yurttaşlarız. Öğretmeniyle, işçisiyle, memuruyla, öğrencisiyle, gazetecisiyle, şairiyle, cinsel ve ruhsal bütün çeşitliliğimizle, bir aradayız. Bu forumda şimdiye dek kimseye düşüncelerinden ötürü yasak koyulmadı. Ne kadar ters düşersek düşelim, ne kadar sert tartışırsak tartışalım, sözcükler dışında sığındığımız hiç bir şey olmadı. İçimizden hiç kimse dışarda bir yerlere sırtını dayayıp da bir diğerimizi incitmedi. Bizler bizi, yani ülkemizi, tüm halklarımızla, tüm düşünce akımlarımızla birlikte seviyoruz. Zaman zaman birbirimize tahammül etmek zor evet, ama eğitici bir deneyim. Bundan vazgeçmek istemiyoruz.Bu ülkenin bütün renkleri bizim, çünkü o renkleri oluşturan biziz. Kimse linç edilmeye, kimse yakılmaya kalkılmadıkça, kimseye bir itirazımız yok. Ama ateşin ve taşların günü geldi diyorsa birileri, onları susarak dinleyecek değiliz. Hele bu taşları halkın attığını, bu ateşi halkın yaktığını söylüyorlarsa, bize cevap hakkı doğduğunu düşünüyoruz. Çünkü biz halkız/halk biziz. Anneyiz, babayız, kardeşiz, oğuluz, kızız; istiyoruz ki dağda, düzde kan akmasın. Bizi kışkırtmalara açık ve aldatılacak, kandırılacak, kullanılacak bir güruh olarak gösteren her türlü savı reddediyoruz. Renklerimizi reddedenleri sevmiyoruz. Bu sevgisizliği siyah kurdelelerle, siyah ipliklerle simgeleyeceğiz. Çünkü siyah tüm renklerin, tim bayrakların birleşimidir. Duyuruyoruz

Trilliancılar dikkat!

UmARsIZ | 28 March 2005 11:01

Cnet News dün trillian anlık iletişim istemcisinde bir dizi güvenlik açığı bulduğunu bildirdi. Trillian MSN, ICQ, Yahoo ve benzeri bir çok iletişim ağını aynı anda destekleyen bir program. Birden fazla hesabı olanlar için az kullanılacak sayıdaki programdan biri. Güvenlik açığı kötü niyetli kişiler tarafından kullanılara kurbanın bilgisyarındaki uygulamalar kapatılabildiği gibi bilgisayarın kontrolü de alınabiliyor. Trillian’ın Yönetim Kurulu Başkanı Scott Werndorfer, Bu açığın çok da önemli, olmadığını savunuyor. Saldıran kişinin sahte bir anında iletişim yazılımı yazması gerektiği, kurbana ileti göndermesini ve kurbanın bunu kabul etmesi gerektiğini bunu da günümüzdeki ortalama hackerlarının yapamayacağını yalnıızca ileri düzey hackerların yapabileceğini bu yüzden de düşük bir risk olduğunu iddia etti. Ancak yeni sürümünde bu açığın kapatılacağını söylerken mevcut kullanıcıların özellikle dosya alış-verişlerinde dikkatli olmasını önerdi.

üzülme

UmARsIZ | 27 March 2005 04:14

Bir damla daha süzüldü geceme öncekilerin tıpkısı

Kapalı kapılar ardındabir kalabalığın içindetüm gözlerdenuzak Saroşluğun ardına saklanmış arzularıgördüm

Detone bir aşkın gizlerini saklarım bedenimde sen Sakın üzülme

umarsıznoktanet

Mozilla Suite, Thunderbird ve Firefox’un bir dizi ..

UmARsIZ | 24 March 2005 13:29

Mozilla Suite, Thunderbird ve Firefox’un bir dizi güvenlik açığı ortaya çıktı. Çok güvenli olarak lanse edilen açık kaynak kodlu bu yazılımların güvenlik önlemleri geçilerek dışarıdan bir müdahale ile herhangi bir kodu veya programı çalıştırabiliyor.

İlk açık Netscape’in en büyük özelliklerinden biri olan .gif dosyalarını göstermemeye çalışırken yığın işleme hatasını kullanılması. Özel olarak hazırlanmış bir .gif dosyası e-posta iletisinde ya da web sayfasında olması bu üçlünün kurulu olduğu sisteme zarar verebiliyor.

Günlük olağan internet kullanımımız esnasın..

UmARsIZ | 07 February 2005 00:45

Günlük olağan internet kullanımımız esnasında alan adı sunucularındaki problemler nedeniyle sıkça karşılaştığımız “sayfa görüntülenememesi, alan adı bulunmaması, alan adı sunucu sorgu isteklerinin çok yavaş olması nedeniyle internette dolaşma hızının yavaşlaması,v.b.” gibi olumsuzluklardan duyduğumuz sıkıntı ve bu sıkıntıyı bertaraf etme ihtiyacı duymaktayız.

TTNet’te çalışır durumda, hizmete hazır çok sayıda dns sunucusu vardır. Ama DHCP sistemlerindeki yapılandırma/bakım eksikliği nedeniyle; anlamsız bir şekilde; tüm kullanıcılarına aynı dns sunucusu adreslerini atayarak bu sunucularda yığılmaya ve yığılmanın sonucu olarak da yukarıda bahsettiğimiz performans problemlerine neden olmaktadır.