bildirgec.org

tunchh

10 yıl önce üye olmuş, 78 yazı yazmış. 27 yorum yazmış.

Çizgi Romanlardan-Çizgi Filmlerden Sinemaya

tunchh | 17 April 2008 09:03

Sinema sektörünün çizgi filmlerini ne kadar çok kullandığı malum. Bir çizgi roman önce çizgi film olur sonra da sinema filmi. Daha birkaç gün önce öğrendik Spider Man serisinin 4, 5 ve 6. filmlerinin de çekileceğini.

Şimdi de AVATAR:THE LAST AIRBENDER’ın (Avatar: Son Hava Bükücü adıyla Nickelodeon’da yayınlanmakta) filminin çekilceği haberi geldi. Yönetmen ise tanıdık birisi: Shyamalan. Açıklanana göre 2010 Temmuz’unda gösterime girecekmiş bu film. Önce her ne kadar bir çizgi dizi de olsa bilmeyenler için Avatar: The Last Airbender‘ı anlatıp çizgi filmlerden sinemeya uyarlanan eserleri kısaca bir anlatmak gerekliliği hissettim. Gerçi yaş itibariyle çok eskilere gidemem ama 80’lerden günümüze kısa ve eksik bir inceleme olabilir…

Tüm Zamanların En İyi Spor Filmleri

tunchh | 15 April 2008 15:14

İnternetteki sinema sitelerinde “Tüm Zamanların En İyi Şeyi” şeklinde filmleri oylamaya sunmak adettir. Bu kez Tüm Zamanların En İyi Spor Fİlmlerini oylamışlar ve birçoğumuzun itiraz etmeyeceği ya da edip şu şurada olsa daha iyi olurdu diyeceği bir liste çıkarmışlar.

1. ‘Rocky

Ünlü Boksör Rocky Bilboa’nın ilk ve en meşhur filmi belki de. Özelikle boksun çok rağbet gördüğü dönemde sinemalarda fırtınalar koparmış bir film ve bir klasik. Listenin bir numarası olmasına çok da itiraz etmek olmaz herhalde.

miShare, iPod’dan iPod’a Aktarım

tunchh | 22 November 2007 10:50

iPod‘la ilgili sayfalar dolusu icat var alın yeni birisi daha.

Arkadaşınızın iPod’undaki şarkı hoşunuza gitti. Kendi iPod’unuza bu şarkıyı almak istiyorsunuz ama etrafta bilgisayar yok ne yapacaksınız. İmdadımıza miShare yetişiyor. Hem küçük hem de marifeti bol, sizi iTunes ve bilgisayara aktarım ordan iPod’a aktarım derdinden kurtarıyor. Slogan da açık “Share music & more between iPods”…

Dişçim Her şeyi Bilir…

tunchh | 30 October 2007 11:27

“Banyonuzda dişçinizin istediğiniz her an ağız sağlığınız hakkında bilgi verebileceğini bilseniz neler hissederdiniz ?” sorusuna yanıt vermenizi kolaylaştıracak cihazlar teknoloji sayesinde hızla hayatımıza giriyor.

Bu cihaz ile ağız sağlığınız hakkında çok kısa bir sürede bilgilenebiliyormuşuz.

Yapmamız gereken şey basit. Cihazla birlikte gelen çubuk mekanizmayı ısırıp sonucu ana ekranda görüyoruz.