bildirgec.org

TinniByte

8 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

BirDELi ve Bed50

TinniByte | 31 March 2004 16:07

Merhaba TinniByte ben. Biliyorsunuz epeydir bedelli askerlik konusu ile ilgili baş ağrıtıyoruz. Benim şahsi sıkıntım yaşım itibariyle eşim 15 ay askerlik yaparsa çocuk sahibi olmak konusunda problemim olacağı. Diğerlerinin sorunları ise saymakla bitmez.

MİLLİ SAVUNMA Bakanlığı şubelere bir yazı göndermiş ve bedelli askerlik yapmak isteyenlerin başvurularını kabul edin ve hergün mesai bitiminde ASAL’a sayıyı bildirin demiş. Başbakan ise Defne Samyeli’nin programında yarım ağız bundan bahsetti. Ancak gençlere bu uygulama yeterince DUYURULAMADI.

Biliyorsunuz konu pek fazla gundeme gelmiyor veya getirilmiyor.

bedelliaskerlik istiyorum dilekçesi verdiniz mi?

TinniByte | 29 March 2004 13:39

Bu sefer çok alakasız bir şey : Bedelli askerlik isteyen bir grup tanıyorum 1500 kişi kadarlar ve bir websiteleri var. Bu çocukların çabalarıyla konu meclise kanun teklifi olarak taşındı. Başbakan’ın bir Tvde söylediği üzere askerlik şubelerine dilekçeyle başvurup bedelli askerlik yapmak istediklerini beyan ediyorlar. Bazı şubelerde hemen askere alacakmış gibi muayene olun falan diye çocukları ürkütüyorlarmış, bazı şubeler ise tek kayıt numarası vererek asal’a başvuru sayısını daha az gösteriyorlarmış. Bazı şubeler ise dilekçe hakkına istinaden gayet güzel başvuruları alıp dosyalıyormuş. Bu konunun bir yanı. Diğer tarafta aldığımız duyumlara göre bedelli askerlik projesi daha öncekiler gibi parası olan Mehmet Bey şeklinde olmayacak. Bütçeye uygun çeşitli paketler önerilecek. Nihayetinde bu çocuklarda zaten züppe değil. Çoğu bilgisayar sektöründe orta ve orta altı gelir grubundalar. Gençlere şubelere dilekçe vermeleri gerektiğini duyuracak medya ortamı arıyoruz. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı? Websiteleri www.bedelliaskerlik.org

Amma yaşlı bir gibi yazdım yaw!