bildirgec.org

Thing

10 yıl önce üye olmuş, 58 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Benim Hikayem

Thing | 27 July 2009 09:25

Çoktandır göremediğim denizi gördüm birkaç gün önce, öğleden sonraydı ve yorgundum. Özlediğim bir şeyi görmekten ne kadar mutlu olduğumu anladım. Yerine hiçbir şeyin konulamayacağı bir mutluluk. Bir sevgili ile yaşanandan farklı, anne ile yaşanandan farklı, babaya sarılmaktan farklı, evladını öpmekten daha farklı bir mutluluk. Özlediğim şeyleri düşünürken aslında o anları yaşarken ileride özlenecek olma ihtimallerini hiç düşünmediğimi fark ettim.

Kurşun kalemle duvarlara resimler yapmaktan çok mutlu olurdum çocukken, sonunda mutlaka ceza alırdım resmi yaptığım duvar her kiminse ondan. Ancak başkasının öfkesi mutluluğumu bozamazdı hiç. Benim mutluluğumdan başkasının üzülmesi çok ileriki yıllarda ayrı bir sıkıntı olmaya başladı içimde. Buna vicdan da diyebiliriz aslında. Biraz daha sonraki yıllarda aslında mutluluğumdan rahatsız olanların aynı mutluluğu yaşamadıklarını her nedense yaşayamadıklarını fark ettim.

konusuz

Thing | 13 May 2009 13:19

İşler kesat.Çok teğet geçiyor bahar sendromu business camiasında. Madem böyle sakin, durgun oturuyoruz bir konu hazırlayayım dedim. E uzun zamandır yaz yaz diyenler oluyor yazayım dedim. İyi de ne yazayım. Yazacak o kadar çok konunun arasında ne yazacağımı bulamamam da apayrı bir stres yarattı.
Önce geçmişe bir gideyim dedim. Bakalım dişe dokunur bir anı var mı. Çok eskileri hatırlamıyorum zaten. Biraz şöyle hatırası olan duygusal bir metin çıkarmaya çalıştım. Kar tanesi, yağmur, yeni açan çiçekler, yol kenarında oturmuş beyaz eşarplı köy kadınları, yol kenarı lokantalarından filan notlar ekledim. Yalnız konu tamamen saçma olsa da can alıcı bir tek cümle yeterdi. Ancak can alıcı o cümleyi de çıkaramadım. Bir şakı sözü eklesem mi diye düşündüm ama işe yaramadı. Vazgeçtim. Bu konu sarmadı.

Şöyle içinde tamamen siyaset barındıran bir yazı olsun istedim.kaç sefer göz altına alınmış, göz altı sürelerinde hangi siyasi tablo ile karşı karşıya kalmışız, hangi düşüncemizden dolayı bize bu kefeni biçmişler anlatayım istedim. Sadece bunları anlatmak olmaz tabi. Aynı dönemlere denk gelen siyasi çalkantıları, iktidarları, rejimleri, dünya genelinde ki siyasi hareketlenmeleri ve hareketlenmelerin ülkemize yanıysan şekillerine de değineyim istedim. Biraz uzun bir konu olacak ama en azından önemli detaylar ve ayrıntılar çıkabilir diyerek hafızamı toparlamaya başladım. Ama cıkss. Nafile. Hiçbir şey gelmiyor aklıma. Tuhaf bir isteksizlik var. Sanki doğru konu değil der gibi.

Hemen yeni bir konu bulayım dedim. Şöyle Fransa yöresi ile Ispanya yöresi arasında gidip gelen bir yazı olsun. Biraz seksi öğeler filan da katıp içerisine sofraya hazır hale getiririm dedim. Bu saatte ne gerek var böyle bir yazıya diyerek ondan da vazgeçtim.

Ergenekonizm

Thing | 06 May 2009 12:51

http://www.stratejikboyut.com/author_article_print.php?id=555

şarabistan

Thing | 13 April 2009 15:52

http://www.sarapgunlugu.com/readArticle.jsp?objectID=7000000000020968

gay sanatçılar

Thing | 30 March 2009 14:34

http://www.gaygaye.com/edebiyat_gay_lezbiyen_biseksuel_unluler.htm