bildirgec.org

stylusdotnet

6 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

avast! 4.8 çıktı

stylusdotnet | 30 Mart 2008 23:09

avast antivirus
avast antivirus

Alwil software sonunda avast! home edition için versiyon güncellemesini yayınladı. Yaklaşık 4 senedir ciddi anlamda versiyon güncellemesi çıkartılmayan avast artık 4.8 versiyonu ile entegre rootkit ve spyware koruması birlikte geliyor.

yazılım zaten otomatik güncellemeleri ile kendisini güncellemekte… ücretsiz bir seçenek olması ile ev kullanıcılarının tercihi olan avastı türkçe dil seçeneği ile kendi websitesinden indirebilirsiniz.

joox ile iyi seyirler

stylusdotnet | 18 Eylül 2007 12:49

joox.net
joox.net

joox size artık hep görmeye alıştığımız internet video sitelerinden biri gibi gözükebilir. ama aslında öyle değil.

inanılmaz büyük bir dizi ve film arşivi ile internetten bilgisayarınıza indirmeden (-ki isterseniz indirebilirsiniz) size istediğiniz şeyi izleme fırsatı veriyor.

buyrun buradan..

radyasyon emen mineral

stylusdotnet | 08 Eylül 2007 22:40

radyasyon
radyasyon

Şurda bulduğum bir habere göre, rus bilim adamları çok önemli bir keşif yapmışlar ve radyasyonu emen bir mineral bulmuşlar.

maddenin herhangi bir adı yok ancak şu an için 27-4 numara olarak biliniyor.

Kolsky Araştırma Kurumu başkanı Yakov Pakhomovsky dediğine göre; bu mineral likid olarak bulunan herhangi bir maddeden radyasyonu ayırabiliyormuş.

Bilim adamlarının çok daha fazlasına ihtiyaç duydukları fakat şu ana kadar sadece birkaç gram buldukları belirtiliyor. Ama kimyasal olarak daha fazla miktarda üretebileceklerini söylemişler. Hayırlısı olsun…

Windows Vista’da MP3 Dinlemek

stylusdotnet | 30 Ağustos 2007 17:22

buradaki habere göre Windows Vista

windows vista
windows vista

müzik dinlerken network bağlantısında bir yavaşlamaya sebebiyet veriyormuş. PC World’e göre problem bilgisayarında birden fazla network bağlantısına sahip (wireless, wire’lı) kişilerde meydana geliyormuş. henüz bu problem için herhangi bir düzeltme yayınlanmamış bekliyoruz…

GPhone ve Linux

stylusdotnet | 29 Ağustos 2007 09:48

google phone
google phone

şurada okuduğum bir yeni bi dedikoduya göre meşhur Google Phone kendi içinde entegre bir GPS alıcısı ile değiştirilmiş bir Linux çekirdeğine sahip olucakmış. GPS sistemi Google Maps ile çalışacak ve telefon bir çok Googlehizmetiyle de (Gmail, calender ve docs) entegre olucakmış.

başka bir duyum ise google phone’un ucuz bir fiyata satılıp beklenilen paranın metin tabanlı telefon reklamlarından kazanılması düşünülüyormuş.