bildirgec.org

stalker

10 yıl önce üye olmuş, 52 yazı yazmış. 308 yorum yazmış.

dice wars

stalker | 09 March 2007 17:15

http://www.gamedesign.jp/flash/dice/dice.html

abba the hutt

stalker | 09 March 2007 17:09

http://www.studiomuscle.com/blog/2007/03/09/abba-the-hutt/

Vahşetin çağrısı

stalker | 23 September 2006 19:21

Kentli gençlerin vahşi hayat ile yüzleşmesi ne de çok üçüncü sınıf filmlere konu olmuştur. Sinema endüstrisinin faydalandığı bu kaynağı reklamcılar gözden kaçıracak değiller elbette. Karışımda genç insanlar ve doğal yaşam olunca arazi araçlarının pazarlanmaları için en uygun ortam yaratılmış oluyor. Zira bu araçların şehir içerisinde kullanılmasını haklı hale getiren bir durum düşünmek hiç de kolay değil. Ağaçların,çamurun ve türlü hayvanatın arasında bu metal canavarlar biraz da olsa katlanılabilir hale geliyorlar demek ki.

Suzuki’nin SX4 isimli arazi aracının tanıtımı için seçtiği yol güzel, Wolfboys başlıklı bir internet sitesi üzerinden seyredilen yarı yarıya etkileşimli bir reklam filmi bu. Buralarda da internet siteleri için filmler çekiliyor ama çoğunlukla bir el kamerası ve blue screen ile üstesinden gelinen şeyler. Zannetmiyorum ki en büyük yapımlarda bile bir yönetmen hazır bulunsun. Bir hikaye yazıp çizip, film ciddiyetinde çekmek ve bunu etkileşimli hale getirip internet geleneğine uydurmak denenmedi herhalde Türkiye’de, oysa iyi bir yol bu.

Artemis’ten kaç, Afrodit’i tut.

stalker | 17 September 2006 18:21

Ortamın, alçalan bir kuşun bakış açısı ile izlendiği durumlara izometrik diyorlar. İzometrik ortamlarda, bir sırt çantası ile dolaşıp gerekli gereksiz odalara girip çıkarak her bulduğunu çantana attığın, sonra bu bulduklarınla sonuna erdirdiğin ve mesai saatlerini en verimli biçimde hiç eden oyunlara da “adventure oyun” diyorlar. Oyunun ne kadar başarılı olduğu da, mesai arkadaşlarından kaçının seninle beraber bu yalana kanıp,patron fırçası ile yüzleşmek istediği ile doğru orantılı. Bu tatsız bahsi burada kesiyoruz.

Magiclick, Efes Pilsen için Dream in Efes başlıklı bir site yapmış, sitenin içerisinde de bu adventure oyunlardan bir tanesi var. Escape from Artemis başlıklı oyunun hikayesi tam da beklendiği ölçüde sıkıcı, ne eksik ne fazla. Haydutlar halka mal olmuş bira yapımcısı Anatolius’un güzel kızını kaçırıyorlar bizim de tapınak ortamlarında sekerek onu bulmamız gerekiyor. Yoksa efes birasının formülü elden gidecek.