bildirgec.org

sputnik

6 yıl önce üye olmuş, 12 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Bu kampanya soyundurtuyor!

sputnik | 27 August 2010 10:23

Renault, yeni roadster modeli olan wind için yurtdışında eğlenceli mi eğlenceli bir web kampanyası başlatmış. 12 saniye içerisinde soyunanlar arasında birinciye Roadster Wind model araç hediye edilecek.

12 saniye içerisinde kışlık giyim kuşamlarınızı çıkarıp, üzerinizde sadece iç giyiminizle kalmanız ve tüm bunları sağlıklı bir şekilde topu topu 12 saniyeye sığdırmanız gerekiyor.

renault roadster wind
renault roadster wind

Projede halk oylaması yok, yani 1.500 arkadaşının ya da forumunun desteğini alıp öne çıkamıyor kimse, birinciyi Renault seçiyor.

Windows 7 ile mini izlenim

sputnik | 04 May 2009 13:16

Microsoft, Windows Vista ile Windows XP karışımı ortaya karma bir işletim sistemini piyasaya şuan için beta sürüm olarak sürdüler.

Windows 7′nin başında saatlerce bakamadığım için gözüme çarpan bir kaç yeniliklerini bildirmek istedim.

Öncelikle güncel driverları gözüme çarpanlar arasında bulunmaktadır. Nedeni ise, Ekran kartı, Web Kamera, Ses, Ethernet vb. şeylerin driverlarını yüklenemek için birden fazla cd tak çıkar ve bir o kadarda uğraşlar sona eriyor gibisinden bana his verdi.

Bir başka gözüme çarpan ise; Görselliği ve şirinliğiydi. Vista kadar zorlu ve Tuhaf değildi. XP kadarda sade değildi. İkisinin arasında kalmış, ayarlarının yapılmasını bekliyor.

wordpress hızlandırma teknikleri

sputnik | 11 February 2009 11:59

wordpress sticker
wordpress sticker

Bir çok wordpress kullanıcılarının tek problemi bu yavaşlık problemi diyebilirim. Wordpress ile tanışalı çok olmadı. ilk zamanlar ufak tefek bir iki kendi bloguma yazardım. bloga az girdi girdiğiniz için kastığını göremeyebilirsiniz. Sonradan bu blog olayının üzerine düştüm. çok yazı girdiğimden dolayı bu problemle başbaşayım. Internet üzerinden bir çok makale okudum wordpress’i hızlandırmak açısına, sonunda buldum diyebilirim. Bunları sizlere tek tek maddeler halinde anlatayım.

100 adet birbirinden güzel iphone duvarkağıdı

sputnik | 03 February 2009 21:58

Iphone’un popüler olması ve satış rekorları kırmasından olsa gerek her geçen gün insanlar yeni şeyler tasarlıyorlar.

örneğin;

Birbirinden güzel 100 adet yazısal ve tasarımsal iphone duvar kağıtları için buraya tıklayın.

facebook chat smiley ifadeleri

sputnik | 29 August 2008 19:37

facebook chat smiley ifadeleri

facebook günden güne kendini geliştirip, yenilerken, chat muhabbetini çıkardı. tabi bunu dahada geliştirdiler. özel bilgisayara kurulan msn messenger, yahoo messenger benzeri programlar vs.

bu ne çocuk işi gibi derken, bir çoğumuzu sardıda, klasik bir görünüm, kullanışı kolay ve explorer veyahut firefox ‘u kasmayan bir bölüm.

Offspring, yeni albümü rise and fall, rage and grace haziranda tüm müzik marketlerde!

sputnik | 15 May 2008 23:51

Offspring, haziran ayında piyasaya çıkaracağı yeni albümünün plak şirketi “sony bmg“. grubun yeni albümündeki ilk çıkış parçası olan hammerhead‘i internet üzerinden dinleyicileriyle bedava paylaşan grup, bunu 2000 yılında Conspiracy of one albümlerinin “Original Prankster” adlı parçasını yine offspring.com adresinden MP3 formatında ücretsiz olarak dağıtmış ve şarkıyı indiren fanlar otomatik olarak Offspring’in kendi cebinden vereceği 1,000,000$ ödüllü yarışmaya dahil olmuşlardı.

Radiohead’den video klip yarışması

sputnik | 24 March 2008 23:58

ünlü müzik grubu radiohead, yeni çekeceği klip için bir yarışma düzenliyor. Animasyon fikrinizi gönderin, kazanırsanız videonuz Radiohead şarkısı için çekilsin. kazanan grup tarafından belirlenecek; web 2.0 adetlerinin aksine ziyaretçiler oylamaya katkıda bulunamayacak.

Türkiye’de böyle bir uygulamayı kim yapmıştı hatırladınız mı?

pokémon meraklılarına

sputnik | 29 September 2007 11:11

pokémon
pokémon

pokémon meraklılarına özel bir web üzerinden online oyun oynayabilmeleri için çok şık bir site yapılmış. sitenin dili ingilizce olup, üye olurken bir pokémon seçiyorsunuz. sonra kendinizi geliştirmek için hatıra üzerinde ilerliyorsunuz. önünüze çıkna pokémonlar ile kendi mevcut pokémonunuzu kapıştırıyosunuz. son bir kaç canı kala onu poké topu ile imayeniz altına alıp, güçlendirmeye çalışıyorsunuz. tabi ki pokémonu izleyenler bilirler. belli leveller sonrası pokémonlar evrim geçirip, güçleniyorlar. bu sayede güçleride artmış oluyor.

uvertur yeni müzik sitesi

sputnik | 11 September 2007 21:27

logo
logo

sitede üyelerin her eklediği bilgi (biyografi, şarkı sözü, aktivite, haber vb.) kendi haznesinde puan olarak birikerek, ilerleyen günlerde süpriz olarak belli puanlar altında geri dönüşüm olarak kullanılacak olup, sitenin alt yapisi, php kendi kodlamamızdır. forum olarak phpbb kullanılmaktadır. tasarım ise belli bir kaç siteden esinlenmiştir.

site, bir çok tarza (indie, rock, alternative, punk, oldies vb.) hitap eden müzik üzerine kurulmuş, Kullanıcı ve okurlarına bilgi vermek/sunmak amaçlı web projesidir.

superonline irc serverı yeniden açıldı.

sputnik | 19 July 2007 12:56

belkide, chat dendiği zaman ilk akıllara gelen irc.superonline.com. uzun zaman sonra yeniden chat serverını kullanıcılarına açtı. henüz bu konuda açıklama yapmayan irc server yönetimi, ilerleyen günlerde ne diyecekler bilenmiyor tabi.

bakalim ilerleyen günlerde neler olucak biticek. herkese iyi sohbetler.