bildirgec.org

slymnkck

10 yıl önce üye olmuş, 14 yazı yazmış. 87 yorum yazmış.

Beş aylıkmış!

slymnkck | 24 October 2008 11:45

Birkaç senedir bayanların kendilerinden yaşça küçük gençlerle yaşamaları, hatta evlenmeleri moda oldu. Hele sanat camia’sında. Hande yener-Kadir doğulu. Seda sayan-Onur şan. Zerrin özer, medyatik olmadığı için eşinin adını bilmiyorum. Nilgün belgün ve genç sevgilisi. Pınar altuğ-Yağmur atacan çifti. Geçen gün sunuculuğunu yaptığı programı izlerken, karnında koca bir BEŞ rakamını gördüm. Beş aylık hamileymiş. bu kadar saçma bir davranış olabilir mi acaba? Eminim herkez merakla doğacak olan çocuğunu sabırsızlıkla bekliyordur.

ÜÇ TAS HAS HOŞAF

slymnkck | 23 October 2008 10:26

Türkçe derslerinde süreksiz ünsüzleri ezberlemek için oluşturulmuş, bütün süreksiz ünsüzleri içeren tamlamadır. Buna benzer bildiğiniz tekerlemeler varmı??

BEZ BEBEK

slymnkck | 21 October 2008 18:35

Oyuncaklar ülkesinde yaşayan dünyalar güzeli bez bebek nana, 100. yaşında gerçek bir insan olmayı diler.Ama nana’nın aşması gereken zorlu günler ve birçok engel vardır. Keyifle izlediğimiz bez bebek uzunca bir aradan sonra yeni bölümleriyle takrar ekranlarda. Çocukların izlediği kadar, yetişkinlerinde takip ettiği bu dizinin her bölümünde birbirinden farklı maceralar var. Birde Oya Aydoğanın tiplendirdiği kulina ve sulina rollerinide harika buluyorum.

LADY GAGA

slymnkck | 21 October 2008 16:26

Geçen akşam bir radyoda dinledim, lady gaga’nın just dance adlı parçasını. Bir şarkı ilk dinlemede bu kadar mı sevilir? Çok hareketli bir pop şarkısı, değişik remixleride var. 1986 doğumlu şarkıcı ilk albümünü kanada’da çıkartmış. Bence ileride isminin çok duyulacağından eminim. Şarkıları leziz.
just dance glam remix’ini dinlemenizi tavsiye ederim.

Küresel Isınma

slymnkck | 12 February 2008 17:00

Türkiye’de Gerçek Tehdit Sunulduğu Gibi Siyasi Değil Aslında. Gerçek Tehdidin Tarihi Sanılandan da Yakın. İşte, Önemli Çalışmalar Sonucunda Belirlenen, Türkiye’nin Su Darboğazına Gireceği Tarih.2030

Chucky

slymnkck | 12 February 2008 16:06

bu filmi severek izliyorum ilk chucky serilerine baktıkça biraz daha değiştini görüyorum ayrıca daha devamınında geleceği yazıyordu.umarım çocuk oyunu çok yakında yeni serileriyle bizlerle olur..

Miras Kavgası

slymnkck | 04 February 2008 23:04

normalde birbirlerinin yüzüne gülen, gayet iyi anlaşan insanlar, ufak meblağda paralar için bile birbirlerini yiyebiliyorlar. ki meblağ büyüdükçe arkadan kuyu kazmalar, sataşmalar, iş çevirmeler, ağza alınmayacak lafların havada uçuşması artıyor. hele ki miras kavgası olunca. can ciğer abi-kardeşlere ne oluveriyor değil mi birdenbire? anlayabileniniz beri gelsin. üç günlük dünya için bir de..ne kadar yazık.

nakaratı söyle – ayça

slymnkck | 04 February 2008 22:05

onu ilk seneler evvel trt2’de sunduğu dördüncü duvar adlı programıyla tanıdık. sonra zaganın çılgın kemancısı olarak çıktı karşımıza. ciklet reklamlarıyla ortalığı “yıktı” ki zaten sonra “buraları yıkılıyor” diye albüm de yaptı. sevildi, beğenildi. ve şimdi de yerli bir müzik kanalında hafta içi hergün “nakaratı söyle” adlı keyifli müzik-yarışma programını sunuyor. her akşam bambaşka konuklar, popüler şarkılar ve tabi sunucumuz ayça olunca eğlence kaçınılmaz oluyor….

söz müzik teoman

slymnkck | 02 February 2008 21:05

inanmayacaksınız ama Teoman
inanmayacaksınız ama Teoman

rock müziğin iyi isimlerinden teoman‘ın yeni albümü geliyor ama bu kez teoman kendi şarkılarını söylemeyecek, başka sanatçılar teomanın şarkılarını seslendirecekler.. sezen aksu’dan yavuz bingöl’e, hayko cepkin’den candan erçetin’e hatta yalın’a kadar 33 sanatçı var bu albümde. nil karaibrahimgil, “istanbul’da sonbahar”ı söylerken, yaşar “rüzgar gülü”nü seslendiriyor.

EVLEN ARTIK seda sayan

slymnkck | 01 February 2008 17:09

Sabahların sultanı Seda Sayan, 7’den 70’e herkez tanıyor onu. 16 yaşında evden kaçıp pavyonlarda şarkı söyleyerek ve dans ederek bu camiya’ya giren şarkıcılardan sadece birkaçı. Geçtiğimiz aylarda şu tip tip mimikleriyle ve yan bakışlarıyla meşhur türkücü nihat doğanla beraberdi ama evlenemeyince seda sayan postaladı nihatı. şu günlerdede yine bir genç türkücüyle beraber ve yine herzamanki gibi evleneceklerini söylüyorlar ne kadar komik dimi???