bildirgec.org

sister blister

8 yıl önce üye olmuş, 14 yazı yazmış. 99 yorum yazmış.

Bunalım Girdabı

sister blister | 21 August 2009 21:03

Bunalım girdabına kapılmamak, biraz nefes alabilmek için bi’şeyler yapmak istiyorum. Kurs olur, etkinlik olur… Yeni birkaç insan tanıyıp, gülüp eğlenip öğrenebileceğim bir şeyler olsun. Başlamaları bitmelerinin sonu gelmiş bir ilişkinin karanlığının ardından, hayatın renklerinden gözlerim kamaşsın isterim. Ey hafif, ne yapsam? Çok param yok, çalışıyorum, hafta sonları akşamları katılınası guzel bir etkinlik bir kurs (dans olmasın :)) ne vardır Anadolu yakasında?

Rise of the Houses (Evlerin Yükselişi)

sister blister | 04 August 2009 09:46

En Akıllı Ev
En Akıllı Ev

Hatırlatma mesajı gönderen telefonlar, koltuğunu direksiyonu aynaları size göre ayarlayan otomobiller, çamaşırın ağırlığını kirliliğini ölçüp suyu ve deterjanı ayarlayan çamaşırmakineleri… sizi bilmem ama uzaktan kumandayı bile hala nimetten sanan bana makinelerin yükselişini andırıyor 🙂
Herşeyi programlayalım, kendimize de bir usb çıkışı yapalım dünyaya ordan bağlanalım diyenlerdenseniz, yaşamak isteyeceğiniz akıllı evler (smart houses) şimdilik biraz pahalı da olsa ilgi çekici.
Evi alın, programlayın ve sizin için ışıklandırma, ısıtma, havalandırma, güvenlik, ses sistemleri kontrolü gibi işleri otomatik olarak yapsın. İşte genel mantığı anlatan
birkaç basit algoritma
ve satışı mevcut
sistemler.

beni seç

sister blister | 10 July 2007 17:53

Yaşamak için çalışıyoruz. Çalışabilmek için okuyoruz (okurken öğreniyor muyuz o başka bir yazının konusu).
Bir iş bulup başlıyoruz. Kimimiz çok üretiyor, kimimiz az. Bazıları ne yaptığını biliyor, bazıları kendisine söyleneni yapıyor, bazıları onu da beceremiyor. Bir de daha az rastlanan, ne yapılması gerektiğini belirleyenler var, ki ben bu gruptaki insanlara özenirim.
Baktığımız da herkes yapabileceği işi yapıyor, iş yapmayana ekmek yok zaten.

Sonra bir grup insan çıkıyor. Başımızı masamızdan kaldırıyoruz, ne isterler acep diye bakıyoruz.
Derler ki bize, “Ey ordaki burdaki, daha ne bekliyorsun, ver ipleri bana, seni daha iyi yaşatayım, emek emek büyüttüğün çocukların güvende olsun, hakkını hukukunu bilsin herkes…, oyunu bana ver”.

ABD’ye nota

sister blister | 30 May 2007 10:42

Tam da seçim öncesi, tam da ABD’nin AKP üzerindeki hükümranlığı konuşulurken, bakın tesadüfe ki, Dışişleri bakanlığımız (sayın ABDullahgül), ABD’nin hava ihlaline karşı nota veriyor. Başbakanımız,”göz dağı” veriyor.
Eminim çok korkmuşlardır!
Acaba yukardan bu oyunları yutacak kadar saf mı görünüyoruz ?

2000 kalori maskara

sister blister | 09 February 2007 16:28

Şu kozmetik ürünler reklamlarını,
içip içip mi yapıyorlar, çekip çekip mi yapıyorlar karar veremiyorum.

Teleskopik “maskaradan” sonra şimdi de 2000 kalori “maskara” çıkmış.

Hey güzel Allah’ım aklımıza mukayet ol!

Bu 2000 kalorilik maskarayı sürdükten sonra, “Bugün 2000 kalori aldım, birşey yememem lazım” diye düşünenler olur mu diye düşünüyorum.

Bu reklamlar beni çıldırtıyor.

Herşeye karışan insanlar.

sister blister | 06 February 2007 11:13

Bir başka insanla aynı evde yaşamak ne kadar zor. Bir de bu insanın ailesi geldiğinde… Ne kadar onları sevmek istersen iste, seni yargılayıp, her işine karışıp, bir eksik bulmaya çalışan insan karakterleri ile uğraşmak zor. 5. güne giriyorum. “Tabi tabi” diyip gülümsemekten sıkıldım artık. Çünkü iki ay önce getirdiği bir torba mevlana şekerinin hala neden bitmediği sorusuna son sevimli ses tonumu kullanarak “çünkü ben sevmem o şekeri” diyip topu atmış olmakla hata mı ettim?