bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

SemiGodSix

8 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. yorum yazmış.

Omar Rodríguez-López

SemiGodSix | 24 February 2011 19:11

Omar A Rodriguez-Lopez
Omar A Rodriguez-Lopez

Günümüzün en üretken ve yaratıcı müzisyenlerinden biri olan Omar Rodriguez-Lopez 1975 Puerto Rico doğumlu. Enstrumantalist, besteci, yönetmen, aktör, prodüktör olmak üzere bir çok farklı alanda çalışmaları bulunmakta.

Omar Rodriguez-Lopez’in isminin duyulmasında en büyük katkı, kurucusu ve gitaristi olduğu The Mars Volta sayesinde olmuştur. Lopez’in müziği genel olarak füzyona dayalı. Projelerinin büyük bölümünde latin müziğinin, özellikle perküsyonun etkisi ağırlıkla hissediliyor. Fakat hiçbir tarza uymayacak ve tamamen deneysel işleri de var. Bu işlerine ise en son örneği Red Hot Chilli Peppers gitaristi John Frusciante ile ortak çıkardığı albüm.

Sleepytime Gorilla Museum

SemiGodSix | 16 February 2011 09:31

SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile
SGM ilginç kıyafetleri ve makyajları ile

Beş adet multi-enstrumantalistten oluşan Avant-Garde rock/metal grubu Sleepytime Gorilla Museum, California çıkışlı bir grup. Müzikleri kadar görünüşleri de oldukça acayip olan grup çok geniş bir kitleye hitap etmemesine rağmen özellikle kadrosundaki Carla Kihlstedt bazı projelerinde Tom Waits gibi önemli bir isimle çalışmış.

Grubun yaptığı müziğin en ilginç yönlerinden biri geleneksel enstrumanların yanında kendi ürettikleri (Çoğu grup elemanlarından Dan Rathburn tarafından üretiliyor) custom-made enstrumanlar da kullanıyorlar. Bu da zaten hem melodik hem de ritmik olarak oldukça sıradışı olan müziklerini iyice enteresan kılıyor.

Yaşayan Bir Efsane, Günümüzün En Büyük Müzik Dehası John Zorn

SemiGodSix | 15 February 2011 15:01

John Zorn sahnede
John Zorn sahnede

John Zorn 1953 yılında New York şehrinde doğmuş ve hala çalışmalarının önemli bölümünü bu şehirde devam ettiren bir sanatçı.

Güncel Avant-Garde müziğin önemli isimlerinden olan sanatçı aynı zamanda bağımsız bir plak şirketi olan Tzadik Records‘un da sahibi. Ürettiği müziğin; serbest cazdan noise rock ve punk’a, klasik cazdan oriyental çingene müziğe kadar geniş bir skalası var. Aslen saksafonist olan Zorn, sahibi olduğu Tzadik Records‘un Book Of Angels serisinin bazılarında sadece besteci olarak, Mr. Bungle‘ın ilk albümünde prodüktör olarak da karşımıza çıkıyor.