bildirgec.org

s3000

9 yıl önce üye olmuş, 2 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Antivirüslere Bağlı Kalmadan Virüslerden Korunmanın Ücretsiz Yolları

s3000 | 29 June 2009 13:58

Aslında antivirüs kullanımına karşı birisi olmama rağmen maalesef bazı durumlarda bazı uygulamaları çalıştırmadan önce bir güvenlik taramasından geçirmeden kullanmama karşıtıyım.

Anlatmak istediğim antivirüs kullanım metodunu öğrenmeden önce virüs ve antivirüs kavramını biraz tanıyalım.

Virüsler; birçoğu sisteme geri döndürülemez zararlar veren, bir kısmı ise arkaplanda sizden habersiz iş çeviren dolayısıyla sisteminizi ve internet bağlantınızı yavaşlatan zararlı yazılımlardır.

Antivirüslerise yine çoğu zaman arka planda çalışan güncelleme yapacağım diyerek internetinizi, tarama yapacağım diyerek sisteminizi yavaşlatan siz sitelerde gezinirken “yok şuna izin vereyim mi? bunu sileyim mi? Karalisteye eklensin mi?” gibi sürekli sorular soran, virüs bulaştıktan sonra (virüs bulaşana kadar aklı nerdeyse artık) tespit ettiği virüslü sistem dosyasını temizleyemeyince komple silen ve Windows’un çökmesine katkıda bulunan, virüsler kadar olmasa da daha az zararlı yazılımlardır.

Windows 7 kurulumda hata

s3000 | 16 May 2009 12:12

windows 7 yi kurmak istediğimde

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer…
0x00000124

şeklinde hata alıyorum.

araştırmalarım neticesinde Bios tan Advanced Chipset Features altındaki Cpu configuration e girerek buradan C1E Enhanced Halt State seçeneğini disableyapınca sorunun çözülmesi gerekiyor fakat benim bios ta Advanced Chipset Features var ama Cpu configuration seçeneği yok biosu güncellememe rağmen bir netice alamadım.

MSI Anakart
Phoenix Award Workstation BIOS