bildirgec.org

prequel

10 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 17 yorum yazmış.

Her Şeye Rağmen Yalnız Değiller

prequel | 31 July 2009 16:15

Hayatını idame ettirebilmek için yardıma -sağlık, eğitim, barınma vs-ihtiyaç duyan kişilere ulaşarak, bu konuda bir kamuoyu bilinirliği yaratmayı ve bu bilinirlik aracılığıyla söz konusu kişilerin ve/veya kuruluşların ihtiyaçlarına uygun çalışmaları yönlendirmeyi amaçlayan projenin ilk etabı Temmuz-Aralık 2009 tarihi arasında gerçekleştirilecektir.

Kanser hastalarına yönelik kurgulanan ilk etabın sloganı “Kanser Hastaları Her Şeye Rağmen yalnız Değiller” biçiminde belirlenmiştir. Proje tüm Türkiye’deki kanser hastalarını kapsamaktadır.
Aşağıda detaylı bir proje planının yer aldığı faaliyetler, kuruluşu tamamlanmak üzere olan Her Şeye Rağmen Yalnız Değiller Derneği çatısı altında yürütülecektir.

chinlone: mistik ayaktopu

prequel | 30 April 2006 21:31

chinlone'ci
chinlone’ci

chinlone, ayaktopu (hackysack) diye bildiğimiz topu yere düşürmemece oyununun çok ileri hali. Myanmar‘ın (Burma) milli sporu imiş. Rakipsiz oynanıyor. altı kişi bir çember halinde dönerek topu düşürmeden dans edercesine sektiriyorlar. Top da hasırdan örülü zor bişey. Kadın erkek, yaşlı genç karışık oynanabiliyor, ve başarılı oynayabilmek için “su gibi zihin” sahibi olmak gerekiyor. Hem spor, hem dans, hem de meditasyon yani. Şu belgesel filmden örnek videolara bir göz atınız da dibinize düşünüz.