bildirgec.org

muratkoc

6 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Iron Man Geliyor

muratkoc | 15 Şubat 2007 19:54

Beyazperdede, çizgiromandan uyarlama furyasından nasibini alacak sıradaki filmlerden birisi de bir Marvel Comics klasiği olan Iron Man olacak. yönetmenliğini Jon Favreau‘nun yapacağı filmin çekimlerine mart ayında başlanacak, Tony Stark’ı (nam-ı diğer Iron Man’i) Robert Downey Jr. , asistanını ise Gwyneth Paltrow oynayacakmış. Film hakkında Robert Downey Jr. ile yapılan röportajı buradan, Gwyneth Paltrow röportajını ise şuradan okuyabilirsiniz. Filmin amerika’da vizyona mayıs 2008’de girmesi bekleniyor.
Filmin official web sitesine gelişmelerden haberdar olmak için üye olabilirsiniz.

Filmin kısaca konusuna gelince; dahi milyarder sanayici Tony Stark, ölümcül bir silah yapması için çin’e kaçırılır. Burada kendisine bir zırh yapar ve bu zırhı kullanarak kaçmayı başarır ve olaylar böylece gelişir.
Çizgi romanda bu zırh aynı zamanda onu tıbbı olarak hayatta tutan bir medikal zamazing işlevi görür. Diğer süper kahramanların aksine Tony Stark’ın süper güçleri yoktur, Batman misali bütün gücü zırhının teknolojik özelliklerinden gelir. Ayrıca The Avengers üyesi olan Iron Man, mali gücü sayesinde bu super kahraman grubunun da en büyük sponsoru durumundadır.

Uygulamalı Photoshop Dersleri

muratkoc | 13 Şubat 2007 10:41

Eğer dijital fotoğrafçılığın bir şekilde içindeyseniz, fotoğraf işleme programlarının olmazsa olmazı photoshop‘un kıyısından-köşesinden bir çekilde geçmeniz kaçınılmazdır. çektiğim fotoğrafları photoshop’da nasıl daha da zenginleştirebilirim, düzeltebilirim diye düşünenlerdenseniz, The Radiant Vista sitesindeki anlaşılır ve keyifli bir dille hazırlanmış video ve podcastlerin ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Tabi biraz da olsa ingilizce bilmeniz de yarar var.

Magnum Fotoğrafları ile Türkiye

muratkoc | 11 Şubat 2007 19:21

Dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından Magnum Photos, kuruluşunun 60. yıldönümünü ülkemizde ilk defa gerçekleştireceği “Magnum Fotoğrafları ile Türkiye”sergisi ile kutlamaya hazırlanıyor.

H.C. Bresson
H.C. Bresson

Aralarında Henri Cartier-Bresson ve Robert Capa gibi efsane isimlerle beraber dünya çapında ün yapmış birçok fotoğrafçının fotoğraflarının sergileneceği sergi 17 Şubat – 20 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Modern‘de izlenebilecek.

Sergiden seçme fotoğrafları da buradan görebilirsiniz.