bildirgec.org

masal

8 yıl önce üye olmuş, 93 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Official PSD v2

masal | 08 November 2007 17:45

OfficialPSD, kullanıma hazır psd dosyalarını, arka planları transparan (ki büyük artı olduğunu düşünüyorum) olarak tasarımcıların hizmetine sunan bir site. Genel olarak Hiphop / rap temalı içerik barındırsa da, site içinde giyim aksesuarları, teknolojik aletler, arabalar gibi kategorilere de ulaşabiliyorsunuz.

Birbirini tamamlayan albümler

masal | 08 November 2007 12:41

Bu sayfada, Universal müziğe ait olan albümlerin kapak çalışmalarını bir araya getirip, farklı kompozisyonlar yaratmışlar. değişik, ilgi çeken bir çalışma olmuş.

Acaba bilgisayarım çalıştırır mı ?

masal | 04 June 2007 13:45

System Requirements Lab yeni almadı düşündüğünüz oyunları, acaba bilgisayarım çalıştırır mı? sorusundan sizi kurtarıyor.sisteme önceden eklemiş oyun profillerini kullanarak sisteminizin oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını analiz edip size rapor olarak sunuyor.Test sayfasından bir oyun seçtiğiniz zaman sistem active x veya java onay alarak bilgisayarınızdan bilgileri alıyor ve inceleyerek size testi geçip geçmediğinizi söylüyor.ayrıca bilgisayarınızdan download ettiği verilerin kişisel olmadığı anasayfada özellikle belirtilmiş.

örnek olarak Spiderman 3 PC için kendi bilgisayarımdan test sonuçları :

Stash DVD Magazin

masal | 06 April 2007 18:40

Stash, televizyonda veya internette merakla ve şaşkınlıkla izlediğimiz reklamların ve bu reklamların nasıl yapıldığına dair, commercial çalışmaların yer aldığı bir magazin. Şu ana kadar oturbiz sayısı yayınlanan DVD’lerin içinde hi-res reklamların görüntülerine, yanı sıra proje detaylarına ve kamera arkası gibi detaylara ulaşabiliyorsunuz. Şu ana kadar yayınlanan sayıları tek tek satın alabileceğiniz gibi, Six Pack (6lı paket) şeklinde paketlenmiş şekilde de toplu olarak alabiliyorsunuz.En son sayının traileri. Bknz : StashTV

Patos Music Project

masal | 05 April 2007 09:00

Patos tarafından düzenlenen başka bir müzik etkinliği Patos Music Project. Projeyi, Türler arası internet aktif müzik platformu olarak özetleyebiliriyiz. Müzikle amatör olarak ilgilenen kişi ve gruplar için başka bir fırsat. Dört ayrı popüler müzik türünü tek bir çatı altında topluyorlar. TRock, [email protected], Trap, Advanc3d olarak ayrılmış kategorilerde, insanlar yeteneklerini gösterebiliyorlar. Ayrıca DreamTV’de projeye ayrılmış saatlerde mevcut. Kategorilere ilişkin haber,bağlantılar,etkinlikler gibi olaylardan da haberdar olabiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi için : PMP.

Miller Music Factory 2007

masal | 05 April 2007 08:19

Geçen sene ilki, Miller’ın sponsorluğunda düzenlenen Miller Music Factory yarışması bu sene yeniden başlıyor. Amatör müzik yapan insanların katılabileceği yarışmada, en iyi dans parçası, en iyi elektronika parçası, en iyi dj, en iyi hiphop sanatçısı ,en iyi alternatif rock sanatçısı grubu gibi kategoriler yer alıyor.Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye şuradan , ödüllere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Dolapdere Big Gang

masal | 18 December 2006 14:13

Doldapdere Big Gang, bundan 2.5 sene önce Dj ve müzisyen önder ulugür tarafından kurulmuş. sahne performansı ile kısa sürede adını hızla duyuran bu sekiz müzisyen piyasaya yeni çıkarttıkları ” Local Strangers ” isimli albümle müziğe yeni bir ses getirdiler. yaptıkları müzik tarzına gelince, dünyaca ünlü eski yabancı eserleri türk müziği ile sazlı sözlü yeniden aranje ettiler. albümü dün almış birisi olarak yaptıkları müzikten keyif aldığımı söylemeliyim. Özellikle albümde ki “losing my religion” ve “its raining man” şarkıları gerçekten çok güzel. Dolapdere Big Gang’le ilgili ayrıntılı bilgiyi kendi sitelerinden alabilirsiniz.

psp firmware 3.0

masal | 30 November 2006 13:37

Sony 21 Kasım Salı günü, küçük canavarı PSP için yeni yazılım olan 3.0’ı çıkarttığını duyurdu. Ancak sonraki gün yazılımda bir açık olduğunu belirterek 3.01 versiyonu yayınladı.

3.0’ın getirdiği yenilikler olarak ;

1. Remote Play (uzaktan komut) : Bu özellik sayesinde PSP’nizi PS3 ile beraber senkronize olarak yönetebileceksiniz.

Old is cool

masal | 19 October 2006 19:33

Oldiscool, bir grup gencin beraber hazırladıkları rap müzik içerikli bir online dergi projesi. Şu anda üçüncü sayısı ile yayın hayatına devam ediyor.

Dergi içeriğinde, underground müzik yapan müzisyenlerle yapılmış röportajlara, dünyadan rap müzik haberlerine, bir sokak sanatı olan graffiti ile ilgili galeri ve röportajlara yanı sıra etkinliklere ulaşabiliyorsunuz.

Yanı sıra derginin sitesinden, eski sayıları, arşiv niteliğinde indirip, offline çalışabilir formatta saklayabiliyorsunuz. Site içinde yer alan maillistesine üye olduğunuz takdirde güncellemeleri size düzenli olarak gönderiyorlar. Derginin üçüncü sayısına buradan , derginin sitesine işe şuradan ulaşabilirsiniz.