bildirgec.org

marla singer

8 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

acısız göz operasyonu: lasik mucizesi

marla singer | 17 December 2005 09:05

gözlük taktığım zamanlar çok dalga konusu olmuştum. çünkü kendimi bildim bileli takıyorum. sonra lens mucizesi gündeme geldi. mutlu oldum. ancak bir yere kadar. temizliği, kuruması kaşındırması. yakması… şimdi de lasik mucizesi var. lasik de neyin nesi diyenlere: laser assisted in-situ keratomileusis kelimelerinin baş harfleriyle elde edilmiş bir kısaltma.

korneadaki şekil bozukluğunu ortadan kaldırıyor. yani bir aparat (lens, gözlük, her hangi yardımcı ohtik mekazinzması) olmadan mis gibi görmemizi sağlıyor. operasyon hiç korkutucu değil. acı yok, anestezi yok, bandaj yok. modern tıpı sevmeli miyiz acaba?

çak şırıngayı alnıma: botox

marla singer | 13 December 2005 01:42

dün cnbc-e’de nip tuck‘ın botox’la ilgili korkunç bir bölümü vardı. biz kadınlar güzellik uğruna az paramızlar neler yaptırabiliyoruz böyle diye hemen bir araştırdım:

botulinum toxin orjinal adı. sinirleri paralize ediyor. ruhsuz, mimiksiz, şişmiş ama kırışıklıkları olmayan bir surata sahip oluyorsunuz. kimyasal silah olarak kullanılabilen en ölümcül zehir. ama biz kadınlar dokuz canlıyız ne de olsa.

bu arada orta çağ’da kadınlar arsenik içerlermiş daha beyaz bir tene sahip olabilimek adına.

reflü nedir?

marla singer | 13 December 2005 01:27

çok tartışılan ve karıştırılan bir rahatsızlık kendisi. sevgili midemiz yediğimiz besinleri mide asiti ile yumuşatıp eritiyor. ama tabi her asit gibi bundan da sakınması gerek diğer organlarımızın. bunu da mide kapakçığı sağlıyor. ama olur da bu asit yemek borusuna gelir bir süre temas ederse reflü hastalığı gündeme geliyor. bunlardan yakınıyorsanız: mide yanması, göğüste yanma ve ekşime, ağıza gelen acı bir tat, ağız kokusu, geceleri rahatsız eden şişkinlik, geğirme ve boğulma hissi, kalbe baskı ve çarpıntı, derin nefes almada güçlük

yeni yetme kadınlar ve oral sex

marla singer | 08 March 2005 04:07

arkadaşımla konuşurken konu cinselliğe kadar indi. dedi ki: “kadınlara oral seks eğitimi verilmeli.” belki sadece hoşlanmadıkları için iyi yapmıyor olabileceklerini söyledim. o da: buna inanmadığını, sadece dışarıya hoşlanmıyormuş gibi göstermez istediklerini, hatta çoğunun sürekli yaptığı halde dünyada yapmam dediklerini dile getirdi. sanırım haklı, kadınların yaptıkları ile söyledikleri hiçbir zaman tutmuyor.
ardından oral sex nasıl yapılır acaba araştırmasına giriştik. oral seks sanatından en ince detayları anlatan ilginç sitelere rastlamak pek mümkünmüş oysa. kadınlar ve erkekler ne isterler?