bildirgec.org

marketallica

6 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Milliyet.com.tr Hirsizlik mi yapiyor?

marketallica | 05 Haziran 2007 11:15

Milliyet grubuna guvenim Youtube skandali ile tamamen bitti. Akli basinda hangi gazete Youtube’un kapatilmasi icin dava acabilir ki. Komik olan, milliyet kendi sitesinde Youtube videolarini en cok yayinlayan portallerden birisi

Neyse konumuz, milliyet’in trafik ugruna yaptigi copyright ihlalleri. Milliyet foto galerileri bilirsiniz. Gecen farkettim. “Paylasim sitesinin en cok paylasilan fotograflari” diye bir galeri yapmislar. Isim vermeden Flickr’da en cok izlenen fotograflardan bir galeri olusturup kendi sitelerinde ticari bir amac icin kullaniyorlar. Ustelik ne isim vererek, ne link vererek, ne fotografcidan bahsederek

LikeMind Istanbul

marketallica | 17 Mayıs 2007 09:08

Psfk‘den Piers ve Noah Brier ‘in New York’da baslattiklari Likemind kahve sohbetleri, tum dunyaya yayiliyor. Benzer zihinlere sahip, pazarlamaya ve insanlara karsi tutkusu olan likemind kisiler kahve masasinda toplanip yeni fikirleri konusuyor. Daha onceden belirlenmis bir gundem yok ve tamamen kahvenin rahatliginda bir ortamda.

LikeMind Istanbul ayagini 18 Mayis Cuma gunu saat 08:30 (sabah) Kanyon Starbucks’da duzenliyoruz. Gelin, katilin, benzer zihinli kisilerle harika bir sohbet gecirin.

Writely.com Davetiyesi isteyen!

marketallica | 04 Ağustos 2006 09:51

Writely.com Google tarafından satın alınan web2.0 kelime işlemci. Klasik MS word’den cok ustun ozellikleri vardır. Simdiye kadar private beta olarak devam ediyordu. Gecen gun, uyelere davetiye gonderme hakkı verdi. Davetiye hakkının sınırlı olup olmadıgını bilmiyorum. Davetiye isteyen olursa bana Bildirgec’den PrivateMail atabilirler.

Rapidshare Hack: beklemeden, limitsiz indirin

marketallica | 15 Temmuz 2006 11:43

Bilirsiniz, Rapid’den dosya indirmek işgence olabilir. Download limitleri vardır, beklersin ve sadece tek dosya indirirsin gibi gibi.

Bunu aşmak için onlarca yol okudum ve denedim. Ama ilk defa bu kadar kolay ve işe yarayan bir yol buldum.

Site burası

Sadece download linkini yazın ve site size orjinal download adresini versin. Saat 17:00 itibariyle sorunsuz çalışıyor.

Gamze’nin videosu

marketallica | 22 Haziran 2006 16:45

Türk gençleri Gamze’nin malum videosunu taklit etmişler. Acayip komik bir video (dikkat: bu link rahatsız edici, cinsiyet ayrımcılığına yönelik, incitici görüntü ve seslere sahip olabilir. bilginize.. -aft) olmuş.

3 boyutlu halılar

marketallica | 08 Mayıs 2006 12:14

Halıyı hep yere serilen bi şey olarak bilirdik. Ispanyol Emiliana tasarım studyosu halıyı yeniden tanımlamışlar. Çok da güzel olmuş, halının üzerinde oturmak hiç bu kadar rahat olmamıştı herhalde (via)

En çılgın Mini Reklamları

marketallica | 05 Mayıs 2006 14:46

Mini kendisi kadar reklamlarıyla da sıradışı. Mini geleneksel reklamların dışında farklı olup insanlara beklenmedik yerlerde ve beklenmeyen zamanlarda ulaşarak her zaman bizi şaşırtıyor. Buradan mini’nin yaptığı bu sıradışı reklamların geniş bir listesine ulaşabilirsiniz