bildirgec.org

lbingol

10 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Liderleri Zinde Tutan İçecekler

lbingol | 19 February 2009 11:18

Liderlerin zindelik zırlarını Akşam’dan Deniz Güçer köşesine taşıdı.İşte o sırlar:

Başbakan Erdoğan‘ın gözdesi maydanoz suyu. Ama içmeden önce limon ve bal eklemeyi unutmuyor. Masasından ayırmadığı maydanoz suyunun yanında rezene çayı da Erdoğan’ın gözdelerinden.

CHP lideri Deniz Baykal‘ın tercihi ise Nane-Limon formülü.Su dolu sürahiye taze nane yaprakları atılıyor. İçine limon dilimleri konuyor. Baykal karışımı soğuk seviyor ve masasından eksik etmiyor.

Kaynak: Haber 7

Cola Turka Atkı Kampanyası

lbingol | 10 February 2009 10:17

Bildiğiniz gibi yeşil ve altın rengi kola markalarının favori renkleridir. Bu kampanyada karşımıza yeşil çıkıyor.Promosyonlu 2,5 lt Cola Turka yeşil kapaklarının altında “Atkı kazandınız” yazısını buluyorsunuz. Bu kapağı, promosyona katılan herhangi bir satış noktasına veya Cola Turka bayisine götürüp, BJK-GS-FB-TS atkılarından birini hediyeniz olarak götürüyorsunuz.

Cep Telefonu Patladı:1 Ölü

lbingol | 06 February 2009 00:38

İnanılması zor ama bu da oldu.Guangzhou-Çin’de meydana gelen olay şöyle gelişti.Şehirdeki bir lenovo shop’ta çalışan tezgahtar, gölek cebinde taşıdığı cep telefonunun patlaması sonucu hayatını kaybetti.Bir görgü, cep telefonu patladığında atardamarı yırtılan gencin yoğun kan kaybettiğini, bunun da ölümüne sebep olduğunu söylediler. Biz de bu ilginç ve üzücü durumun bir daha kimsenin başına gelmemesini temenni ediyoruz.

Kaynak: Shiftdelete.Net

olay yeri
olay yeri

Dünyanın En Zengin İş Adamı: Carlos Slim Helu

lbingol | 05 February 2009 10:47

Bahsedeceğimiz kişi Carlos Slim Helu. Kendisi 2007 yılı dünyanın en zengin insanları listesinde ilk sıraya yerleşmiş ve Sentido Común isimli finans dergisine göre 67,8 milyar ABD $ serveti olan işadamı.

Carlos Slim Helu
Carlos Slim Helu

Babası Julián Slim Haddad’dır. O zamanlar bir Osmanlı toprağı olan Lübnan doğumludur. Hristiyan Maronit fırkasından olduğu bilinir.1902 yılında Meksika’ya göç etmiştir. 1911’de La Estrella del Oriente isminde bir dükkan açtı.Sonra başkent’te emlakçılık yapmaya başladı. Devrim yıllarında elde ettiği ucuz emlaklarla büyük bir servet yaptı.Linda Helu ile evlendi. 1952’de öldü.