bildirgec.org

laviniaaa

10 yıl önce üye olmuş, 2 yazı yazmış. 11 yorum yazmış.

İraNLı eŞciNsEL BaBAk yİnE TüRKİYE yOLLaRınDa

laviniaaa | 05 January 2008 03:27

işkence ve zulümden kaçış
işkence ve zulümden kaçış

İranın başına Ahmedinejad geldiğinden buyana süregelen ancak dozu gittikçe artan eşcinsellerin yaşama hakları daralıyor.şeriat kurallarıyla yönetilen İran da cezayi işlem olarak idam uygulanıyor.İrandaki eşcinseller in kısıtlı çıkış yolları var bunlar ya kendilerini saklamak ve topluma karışmak yada ülkelerinden kaçmak.kaçtıkları ülkelerin başını Türkiye çekiyor.

Bunlardan bir tanesi de IRQO yani İranlı eşcinsel örgütü’nün aylık internet dergisinde çeviri yapan babaktır. Türkiye’de sınır dışı edilen babak İran’da hapishaneye sokularak ağır işkencelere maruz kalıp yakın bir arkadaşı bunun üzerine 1500 $ kefalet ile serbest kalmasını sağladı ve Türkiye’ye kaçmayı yine başardı.

NüKLeeR SanTral tamam olsun ama diyarbakırda olsun zihniyeti

laviniaaa | 03 January 2008 10:49

tarafımız neresi olmalı
tarafımız neresi olmalı
1986 çernobildeki teknolojiden eser yok
1986 çernobildeki teknolojiden eser yok

NüKLeeR SanTral tamam olsun ama diyarbakırda olsun zihniyetiYazık bize yaa… lanet olsun bilgisi olmadan filozofluk taslayan arkadaşlara isyanım.sen ki benim guzel kardeşim nükleer enerjiden bahsediyorsun oraya kurulsun buraya kurulsun diye ahkam kesiyorsun ama nükleer santral in kurulduğu yerde kesinlikle denizin olması gerektiğini bilmiyorsun.

Şimdi gelin bir daha tartışalım soru şu? Türkiye ilk defa bir nükleer santral kuracak (kurmak isteyip de yarım bıraktığı birkaç proje hariç) bunu acaba sinopta mı yoksa diyarbakırda mı kuralım? Acaba bu ikilem neden amaç kaza olsa bile toplu bir temizliğin altında yatma istemimi yoksa oraya sanayiyi götürebilmek kalkındırabilmek mi?E tabi buna cevap verirken ilk satırda bahsedilen şartı göz önünde bile bulundurmadan cevap vermeliyiz bir bakıma yanlış temelli bir soruya cevap vermek gibi bir saçmalık olacak **** ama asıl belirtilmek istenen burada bu.