bildirgec.org

lapizlazulius-bildirgec

8 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

fotoğrafçılarla nasıl iletişime geçilir?

lapizlazulius-bildirgec | 28 September 2005 12:35

Bu defa kararlıydım.Diyecektim ki “abi bak sağdan soldan dürtme ben kendim poz veriim neyse ne olsun”. Ama çekinip söyleyemedim vee: “sol omuz yukarı,sağ omuz aşağı,çene sağa,boyun sola,vücut yana,kafa buraya…….kafa buraya dedim!.. hıh şimdi gülümse” kolaysa gel sen gülümse kendimi twister’ın had safhasında hissediyorum neden benim vesikalığımla kariyer edinmeye çalışıyosun ki ,bi tanede çirkin resimin olsun arşivinde..Bi dahaki sefere bi yolunu bulup nazikçe rica edicem.

matchbox satan yerleri biliyor musunuz?

lapizlazulius-bildirgec | 21 September 2005 14:58

beyoğlu sahaflar ve kadıköy bit pazarı dışında kullanılmış matchbox oyuncak arabalar çarptı mı gözünüze?tabii ki kullanılmamış ve ingiliz yapımı olanları söylerseniz “alllah” derim,ama bu konuda hiç umudum yok.

kara şimşek

lapizlazulius-bildirgec | 30 May 2005 15:10

biri knight rider’dan bahsetmiş michael knight k.i.t.t ve ezeli rakibi k.a.r.r hakkında merak edilenler,ayrıca özlediğimiz müziği ile muhteşem fotoğraflarla çocukluğumuza dönelimbiraz.

nasıl link oluşturacam?

lapizlazulius-bildirgec | 29 May 2005 21:08

mağzur görün.ayıp olan öğrenmemekti sanırım değil mi?üzerini nasıl boyuyoruz ve farklı bir kelime link oluyor açıklarsanız sevinirim.ben aradım ama bulamadım burda.

çokoprensim yiğidim niittiler sana?

lapizlazulius-bildirgec | 28 May 2005 19:43

hala bahsi geçen isimle anılmasına rağmen neden bu şirin bisküvinin adını çokosandviç diye değiştirdiler anlamış değilim. ilk gördüğümde hayal kırıklığına uğramıştım.yıllar sonra bugün bana raftan masum masum bakarken yine aklıma geldi.bi buna üzülmüşümdür bi de eskiden halı altlarında falan alüminyumunu sakladığımız çokomellerin üzerine saçma sapan çizgi film kahramanları koydular.ülkere teessüf ediyorum milli abur cubur değerlerimize sahip çıkalım efendim lütfen…

bildirgeçi yalayıp yutalım öyle döktürelim mademki

lapizlazulius-bildirgec | 28 May 2005 14:05

gördüğüm kadarıyla bildirgeç bir kimlik bunalımına girmiş haklı olarak.arkadaşlarımdan duyduğum ve başka kişilerin yorumlarından hatırladığım kadarıyla bunu haketmeyen bir site. yeni bir üye olarak bende bildirgeç mantığını ve formatını iyice anlayarak hareket etmek istiyorum.siz bakmayın öyle “döktürelim” diye iddialı laflar ettiğime en azından uğraşalım yeni kullanıcılar olarak. akdeniz foklarını kurtarmak gibi bişey olsun faydalı ve sempatik bir site olarak anılsın herzaman.

puzzle ın kaybolmuş parçaları

lapizlazulius-bildirgec | 27 May 2005 15:19

ilk defamı üşüdüğümü hissediyorum rüyamda? yoksa hiçbir zaman bu kadar üşümedimmi? garip bir teknede geçiyor bu rüya.sanki bir altından bir üstünden gidiyor denizin. pencereden baktığımda yemyeşil dağlar var denizin kıyısında. bu yeşilliklerin arasında gözüme devamlı dağın dalgalardan aşınmış koyu sarı kısımları takılıyor.arkamdan gelen çatallı sesle irkiliyorum.kolunun dirsekten aşağısı olmayan orta yaşlı bir adam kopmuş kolunu bordo renkli deri koltuğa usulca vurarak ayakta kalma buraya otur diyor. o tarafa doğru yürüyorum acıdığımdanmı yoksa yorulduğumdanmı bilinmez. gerçek yaşamda yaşadıklarımızın bilinçaltına yansıması kadar ders verici bişey olmasa gerek. haksız yere yıllar önce terk ettiğim sevgilim dağın olmayan parçası, annemin mutfak harçlığının son kısmıyla aldığı ucuz oyuncağa astığım suratta adamın dirseğinden aşağısı olabilir. en iyisi bu hayatı en az parça kaybederek tamamlayabilmek değil mi?