bildirgec.org

labyrinth

10 yıl önce üye olmuş, 83 yazı yazmış. 146 yorum yazmış.

kerhane

labyrinth | 02 September 2003 01:25

maille geldi, gerçek diyorlar;

Adana genelevi önünde taksicilik yapan amcayı mahallenin yeni yetmeleri yalvar yakar edip ve birkaç şişe rakı da hediye edince kandırıyorlar. Yaşları tutmayan genç grubunu geneleve sokmaya çalışıyor taksici. E kapıda da aksi mi aksi bir bekçi olunca işler epey zorlaşıyor, yine rakı hediyeleri, yine yalvarmalar..

Bekçi razı oluyor ve kurban bayramı sabahı gelin diyor. Gençler hevesli, bunca yıldır duydukları mekanı görecekler. Sabah namaz sonrası taksici bunları genelevin kapısında bırakıyor. Kapıda bir kuyruk ki sorma gitsin. Gençler taksiden inip, bekçi ile selamlaşıp sıraya girmeden küt diye dalıyorlar içeri.

body worlds

labyrinth | 22 November 2002 09:44

az önce cnn’de haberini izledim. buyrun sizin de haberiniz olsun,

adamımızın adı gunther von hagens. profesörmüş kendisi. gençliğinde çekoslavakyanın işgaline karşı bildiri dağıttığı için tutuklanmış, doğu almanya’dan kaçmaya çalışmış, sonra batı almanya özgürlüğünü satın almış ve akademik çalışmalarına devam etmiş.

bodyworlds1plastination denilen dokuların çürümesini engelleyen yöntemi bulmuş ve bunu sergisinde kullanmaya karar vererek hafif’te misafirimiz olma hakkı elde etmiş hagens. serginin ismi body worlds, derisi yüzülmüş kadavralar sergileniyor, halka açık otopsi gösterileri düzenleniyor (insanlar 90$ veriyormuş izlemek için). serginin amacını insanları vücutları ve fonksiyonları hakkında bilgilendirmek olarak açıklayan von hagens’in en çok tepki çeken eseri(?) 7 aylık hamile bir kadın. sergilenen tüm kadavraların bağışlandığını iddia ediyor, hamile kadın dahil. kadavraların rusya’dan satın alınmış mahkum cesetleri olduğunu da dedikodu bunlar diyerekten geçiştiriyor. siz de vücudunuzu bağışlamak isterseniz hiç durmayın.