bildirgec.org

kokakola

10 yıl önce üye olmuş, 13 yazı yazmış. 51 yorum yazmış.

ne anladım bu işten?

kokakola | 19 April 2003 21:38

TBMM de meydana gelen bir hadise daha doğrusu hadiseler hakkında takıldığım önemli bir detay var.”MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ” Seçimler yapıldı.çok hoş oldu.kendi dünya görüşümü bir yana koysamda (koymasamda) sonuçlar mükemmeldi.ancaaaak bir durum var seçim kanunlarına göre -dolayısı ile T.C. kanunlarına göre- Türkiye genelinde yüzde on‘dan daha fazla oy alamamış partiler Millet Meclisinde kendini temsil hakkı kazanamıyor.Elbette bu ifade başka kelimelerle de vücut bulabilirdi.ama kısaca denklemin iki kökü var x>=0,1 ve
x = 0 . barajı geçemeyen partiler evlerinde temsil hakkı kazandılar.Diğerleri iyi veya kötü mecliste. bu konu hakkınde daha fazla geyik yapabilirim ,eğer istenirse. 3 kasımdan sonra ben hep bu gezegende idim.peki ne oldu da 2 parti birden barajı aşamadığı halde birer milletvekili ile temsil ediliyorlar.hani nerede yüzde on ,nerde kanun.eğer bunlar transfer yapılarak elde edildiyse , nasıl olur da kanunen temsil hakları olmadığı halde ,meclise girememiş partiler adına orada yer alabiliyorlar.niye %10 şimdi uygulanmıyor?zaman aşımımı var o kanunda seçimden bilmem kaç ay sonra iptal mi oluyor o kanun? bence kandırılıyoz basit gibi gozuksede onemli bir durum bence. ben kendimi kandırılmıs gıbı hıssedıyorum. dgm başsavcılarını goreve cagırıyorum.ahahahhahahhahahhahhaha

davet

kokakola | 26 February 2003 18:30

her ne kadar yazı başlığı davet bile olsa siz davet olarak algılamayın.en azından ben ne olduğunu bilmiyorum henüz. aslında işin öz kısmı basit.basitlikten kastım kolay uygulanabilirlik değil.herkesin düşünebileceği bir kavram. marjinalitesi yok. amerikan ürünlerini kullanmamaktan bahsediyorum.gerçi ilk bakışta sıradan bir söylem.orta vadede ise uygulanamaz bir durum, uzun vadede ise unutulan bir söylem. O yüzden bir kampanya , kumpanya falan değil.en azından kendi bünyenizde uygulayın diyorum ben.elbetteki sınırları var biliyorum intel,amd gibi.ama ben her halukarda japon alman fransız ürünlerine yonelelim diyorum.tamam japonları bir kenara koyarsak diğer hepsinin sömürgecilik konusundaki tecrübelerinin farkındayım.ama en azından şu an daha azılısı görevde oldugundan diğerleri kıç üstünde beklemektedirler.ama diyorum olsun diyorum kulanmayın diyorum ben amerikan malını.adamların sigarasını içkisini içip ,arabasını kullanıp ,yemeğini yemekle onlara karsı ne kadar savas verebiliriz ki. tamam duygu ve dusuncelerımı tam olarak ifade edememiş olabilrim.ama adamların bir dahaki sefere saldıracakları yere harcayacakları silahların,yakıtın parasına katkım asgari seviyede olursa kendimi daha iyi hissedebilirim gibi geliyor. mercedes,opel,singer,pm ürünleri(marlboro,salem…),bat Ürünleri(viceroy..),colgate-palmolive,coca-cola,pepsi-cola,exxon-mobil,hp zart zurt gibi alakalı alakasız yüzlercesi binlercesi mevcut günlük hayatımızda.ve belki amerikan malı oldugunu bilmediğimiz onlarcası.varsa elbetteki yerlisi yoksa japon malı alın, alman malı alın ne diyeyim baska. bir daha söyleyeyim olayın sınırlı olacağını biliyorum ama alternatifiniz varsa amerikan malı kullanmayın…….

merhaba 3.cihan harbi

kokakola | 19 February 2003 06:49

merhaba!

Bu konu bir çok kişiyi baymış olsa bile aklıma takılan bir noktayı sizinle paylaşmak isterim. Aslen başlangıç noktası ben olmasam bile konuyu niye bu kadar sahiplendim hatırlamıyorum. Konunun ABD olması kurbanın IRAK olması ihtimalini doğuruyor.

Afganistan hakkında bile Amerika anlık düşünüp harekete geçmişti yani en azından tereddüt ortalarda yoktu o sıralar. Şimdi ise Kurban Bayramı beklenmekte ,hatta belki de aptal bir “tereddüt” vardır ABD yönetiminde. Çocukluğumun en önemli hadiselerinden biri, her gün babamla birlikte izlemek zorunda kaldığım haberlerden dolayı , İRAN & IRAK savaşı. (yalnız hiçbir zaman IRAK VS İRAN olmadı . He he acaba deplasmanda olan Irak mıydı? O yüzden mi böyle olmuş .?) Tabi benim için bir şey ifade etmeyen bir durumdu yani en azından voltran , he-man, robotek benim için o sıralar muhtemelen daha manidar.Gerçi konudan konuya atlamak gibi olmasın ama (ki atlıyorum hooop..) verdiğim üç çizgi-dizi örneği de her erkek çocuğunda örnek verebileceği gibi savaş, şiddet temalarını genç dimağlara yerleştiren (muhteşem) çizgi filmlerdi.Ne rastlantı be..

tüm new yorklular için….

kokakola | 02 January 2003 10:19

san’at yaptım be san’at…

Arkadaşlar(!) süper bişiir yazdım paylaşmak istiyorum evet başlıyalım….

biryerden başlamak gerekiyorsa orası burası olsun. ben ittiririm siz geçin oturun —– kalkın lan şakaydı toplanın gidiyoruz!

EE ne demiş frentzen: Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız önce uykunuzdan uyanınız .

buyafordbealord

kokakola | 02 January 2003 09:51

rın rın rın ihtiyaç var indireyim oké

bulduk tıklayacam oké tık oké Hata oké register etmem gerekiyomuş oké uyar, para vermedikten soora herşeye oké isim soyad ….initializing oké select country o… eeee biz yokuz bi lan burada yada benim makinada problem var Türkiye gözükmemekte.EEE pakistanlı mı olacaz yani ben kalben yakın hissetiğim bi onları gördüm.İt herifler oké peki ben milliyetçi değilim ohalde neden sinirlendim oké Düşünüyorumda usa başkanının ortadoğu danışmanı dışında pek bilinmeyen bi ülkeyiz .Gerçi bilinip bilinmemek de pek germez beni ama neyse ya tövbe estagfurullah sabah sabah… sustum.

nedir ki?

kokakola | 11 December 2002 13:44

nedir bu iyi polis kötü polis. ben feci işkillendim .Köt altına çekiliyormuşuz gibi bir his var.