bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

jemjum

8 yıl önce üye olmuş, 12 yazı yazmış. yorum yazmış.

Burcu Esmersoy Terletiyor

jemjum | 24 June 2010 11:41

Daha önceleri Lipton’un Şenay Gürler’li “Her şeyi bilen kadın” temalı internet sitesinden hatırlayacağımız mantık esas alınarak oluşturulan “interaktif” futbol bilgi yarışmasının konu mankeni son zamanlarda erkeklerin gözdesi olarak tanınan Burcu Esmersoy seçilmiş. Futbolla pek aranız yoksa, soruları cevaplama sürecinde tarafınıza Burcu hanım tarafından çeşitli iğnelemeler yapılabiliyor olsa da, genel olarak ince düşünülmüş bir çalışma olmuş.

Burcu Esmersoy Terletiyor

jemjum | 23 June 2010 18:19

Daha önceleri Lipton’un Şenay Gürler’li “Her şeyi bilen kadın” temalı internet sitesinden hatırlayacağımız mantık esas alınarak oluşturulan “interaktif” spor bilgi yarışmasının konu mankeni son zamanlarda erkeklerin gözdesi olarak tanınan Burcu Esmersoy seçilmiş. Futbolla pek aranız yoksa, soruları cevaplama sürecinde tarafınıza Burcu hanım tarafından çeşitli iğnelemeler yapılabiliyor olsa da, genel olarak ince düşünülmüş bir çalışma olmuş.

GP ReCyko

jemjum | 23 July 2008 07:11

GP ReCyko niMH şarj edilebilir pillerinden almayı düşünüyorum; eski, sıradan bir şarj cihazı, bu “yeni jenerasyon” pilleri şarj edebilir mi?

“copy-paste” video siteleri

jemjum | 04 April 2008 16:18

sizin de başınıza gelmiştir, yayınladığınız herhangi bir veri/yazı/videonuzun başka sitelerde izinsiz yayınlandığı. ama benim canımı sıkıyor artık bu iş, şöyle ki, bir arkadaşımın youtube’a koyduğu videomun milyon tane siteye mal olması beni sinirlendirmişti, şimdi de yazdığım soru -kaynak belirterek de olsa- araklanmış. özellikle youtube’a koyulan bir videonun silindikten sonra bile böyle sitelerde yayınlanabiliyor olmasının önüne geçilebilir mi?

winamp’da bug?

jemjum | 25 March 2008 09:34

winamp
winamp

siz de denk geldiniz mi bilmiyorum; ben winamp’ı, nerdeyse her 5-6 açışımda bir kere yanıp sönen ve kontrol edilemeyen bir şekilde buluyorum. bu sorunla karşılaşanınız var mıdır, böyle bir bugdan haberiniz var mıdır, varsa ne yapmalıdır?

“akp kapatılsın” ve “demokrasi” ikilemi

jemjum | 24 March 2008 11:01

bildiğimiz bütün değerlerin birbirinin içine geçtiği günümüzde demokrasi kavramı da aynı talihsiz çıkmazda.demokratik koşullar altında üç kişiden ikisinin oy verip başa getirdiği bir partiyi kapatmak sözkonusu olabilir mi? aksi, demokrasi kavramına sığar mı? sözde demokrat “aydın”ların bile kapatma fikrini desteklemesi makul ve kabul edilebilir bir davranış mı? bu çifte standart ülkeyi kaosa götürmez mi?

notebook’a su kaçtı(!)

jemjum | 24 March 2008 08:56

packard bell mx45-011
packard bell mx45-011

aksilik bu ya, masadaki 200 ml. su, çalışır durumdaki notebook’un üzerine döküldü; vakadan yaklaşık 4 gün sonra ilk 4.7gb dvd yazım işlemi 1:35 saati bulunca, dvd yazıcımdaki performans düşüklüğünü buna bağladım, pek ihtimal vermesem de “yanılıyor olabilir miyim?” sorusu halihazırda kafamı epey kurcalamakta.

day of birth

jemjum | 21 March 2008 16:08

bu site; yine, pratiklik ve anlaşılabilirliği yüksek site taraftarı minimalist bildirgeç okurları için birebir.

day of birth

olayımız şu; doğum tarihimizi, gün, ay, yıl olarak seçiyoruz.karşınıza çıkan, haftanın hangi gününde doğduğunuz, saat,gün bazında yaşınız gibi detaylarla mutlu oluyorsunuz.bunların yanında, daha fazla bilgi(more information about…) kısmından, doğduğunuz günün ingiltere müzik listelerinin birinci sıradaki single ından, o gün doğmuş ünlülere,gazete başlıklarından, birtakım önemli olaylara ulaşabilmek de mümkün.

“dosyaları görüntülemek için klasörü aç”

jemjum | 19 March 2008 12:22

muvo s200 512mb
muvo s200 512mb

flash bellek/mp3 oynatıcı olarak creative muvo s200 kullanıyorum, aleti bilgisayara taktığımda otomatik kullan seçeneği çıkıyor haliyle, fakat bu otomatik kullan seçeneğinden “dosyaları görüntüle” seçeneğini seçmediğim takdirde, belleğimin içeriğine “bilgisayarım”dan erişemiyorum.

otomatik kullan
otomatik kullan

dll dosyası falan sildiğimden şüpheleniyorum ve fekat dosyanın adını veya nasıl/nereden bulacağımı da bilemiyorum.

otomatik kullan devam
otomatik kullan devam

ikinci resim birincinin sayfasının alt tarafı olmakla birlikte, verilerime ancak, buradaki “dosyaları görüntülemek için…” seçeneğini tıklamak suretiyle ulaşabiliyorum.

firefox eklentileri

jemjum | 19 March 2008 09:32

ff
ff

takdir edersiniz ki kullanıcılıarının çoğu için firefox’u firefox yapan, eklentileridir.

foxytunes gibi keyifsel eklentileri saymazsak, olmazsa olmaz eklentiler ve temalar tarayıcımızı işlevsel kılıyor ve zaman, kullanım kolaylığı, şıklık ve -bi yerde- keyif sağlıyor. fakat yüklediğimiz her eklenti bilgisayarımızın ram inin sırtına yüklenmiş yeni bir yük oluyor.bu zorluğu bertaraf etmenin yolu nedir?