bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

JeDi

8 yıl önce üye olmuş, 15 yazı yazmış. yorum yazmış.

Milletvekillerine DUBLE Maaşa HAYIR

JeDi | 19 October 2002 23:45

Ülkemizin bulunduğu bu ekonomik ve daha da önemlisi sosyolojik krizde, devlet büyüklerinin herzaman ki gibi kendilerini düşünüp, batan gemiden mal kaçırır edasıyla 15 Ekim’de üç aylık maaşlarını peşin olarak kendilerine ödeyeceklerdir. 3 Kasım seçimleriyle birlikte yeniden seçilmeyecek olan milletvekilleri de 2,5 aylık sürenin maaşını peşin alacaklardır. Toplamda hazineden çıkacak 5 TRİLYON TL olan haksız bir kazanç elde edecekler. Hürriyet Gazetesi bir protesto başlattı : DUBLE MAAŞ HAYIR !

Philadelphia Deneyi

JeDi | 16 October 2002 11:23

1930’larda Amerikan hükümeti donanma gemilerinin radarlarda görünmemesini sağlayacak bir projeyi bilim adamlarından ister. Sadece 10 yıllık çalışma ile başkanlığını Nikola Tesla’nın yaptığı proje denenmek üzere Amerikan donanmasında yeralan Eldridge adında bir destroyer üzerinde kullanılır. Yapılan deneyler günümüze “Philadelphia Deneyi” olarak gelmiştir. Bununla ilgili aşağıda okuduğum, örneğini verdiğim kitap ve bir filmi bulunuyor. GhostBoat (Hayalet Gemi)’yi bileniniz varsa -filmi de çekildi- onun yazarlarından G.E. Simpson & N.R. Burger’ den “YOK OLDU” isimli kitap bu gizli deneyi ve deneyin sonucunda Amerikan donanmasında ki askerlerin hayatının nasıl değiştiğini, gemiden ayrıldıktan sonra çıldırdıklarını anlatır. Tabii ki kişi,yer,isimleri değiştirerek.