bildirgec.org

ilgazaskin

7 yıl önce üye olmuş, 12 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Reklam mıydı? Gerçek mi?

ilgazaskin | 27 July 2009 15:33

Son günlerde gündemi bir video meşgul ediyor.Belki duymuşsunuzdur,en yakın arkadaşının onu sevgilisiyle aldatması.Bunun üzerine bir video çekiyor ve bunu sosyal bir merkez olan facebook’ta yayınlıyor.Videoda eski sevgilisine ait bazı eşyaları gittigidiyor.com’da satışa çıkardığını belirtiyor.Ve bunu söylerken de ağır hakaretlerde bulunuyor.Bu video sayesinde haber bültenlerine kadar çıkmayı başaran kişi videoda kullanıcı adını vermekten de kaçınmıyor.Bu sayede gittigidiyor’unbu günlerde baya bir trafik yapabileceği kaçınılmaz oluyor.Acaba gittigidiyorkendi reklamını mı yapıyor? duyumlarıma göre yurtdışında böyle reklam yapan sitelerde varmış 😮
Video linkini vermek istemiyorum.Onun reklamını birde burda yapmak istemiyorum.Zaten internet dünyasıyla ilgilenen biri sanırsam bu videoyu izlemiştir.Ve size bu soruyu soruyorum bu video gittigidiyor’unbir reklamı mıydı? yoksa fazla abartılmış ama gerçek bir yaşam hikayesi miydi?

Michael Jackson’ın Şarkılarına Oyun Yapılıyor…

ilgazaskin | 23 July 2009 12:46

Pop müziğinin kralı Michael Jackson’unbeklenmedik ölümünden sonra kralın adı oyunlarla anılmaya başlandı.Ve en son Olarak Singstar…Daha önce kendi adına bir aksiyon oyunu yapılması gündemde olan Jackson’un yapım şirketi olan MJJ Productions’un üstlendiği oyun şu an yapım aşamasında.Michael Jackson’un ölümünü de fırsat bilen ünlü karaoke oyunu Singstarkralın ismini ölümsüzleştirmek için Singstar:Michael Jackson adında bir versiyon yayınlayacak.Oyun şimdilik Playstation 3 için düşünülsede ileride ne olacağı belli olmaz.Oyun resmi olmayan kaynaklara göre Kasım’da çıkacak deniliyor.Yapımcı şirket bu yapım ile müzik dünyasından tebrikler alacak gibi görünüyor.

Singstar Oyunundan bir video…

Videoda sorun yaşayanlar tıklayınız

Medyum Fatoş Herşeyi Biliyor!

ilgazaskin | 21 July 2009 18:43

televizyonlardaki reklam yarışı internete de sıçradı.Firmalar daha fazla satış yapmak için ilginç yollara başvuruyorlar.Herşeyi bilen kadın son günlerde Lipton‘un çıkardığı bir tahmin etme oyunu.İlk olarak http://www.herseyibilenkadin.com/ adresine giriyoruz kısa sürede oyunumuz yükleniyor ve o da ne karşımıza Avrupa Yakası‘nın Fatoş’u olan Şenay Gürler çıkıyor.Sıcak bir karşılama konuşmasından sonra “oyuna başla” butonu geliyor.Ve oyuna başlıyoruz.

resim 1
resim 1

Aklımızdan bir nesne tutuyoruz.Ve sorulan soruları o nesneye göre cevaplıyoruz.Arada Şenay Gürler‘in mimikleri ve hareketleri de oyuna eğlence katıyor.

resim 2
resim 2
resim 3
resim 3

Soruları tek tek cevaplıyoruz ve en sonunda bize tahminini gösteriyor.Ben 6 kere denedim sadece 1’inde yanlış cevap verdi.Tabi bu aşamada sorulara doğru yanıtlar vermek çok önemli…

resim 4
resim 4

Eğer gösterdiği tahmin yanlışsa 5 soru daha sormak istiyor.Öyle bir soruyor ki kırmak mümkün olmuyor.:)) eğer doğruysa büyük bir sevinç gösterisi sergiliyor.bu oyunu denemenizde fayda var…

resim 5
resim 5

Rapidshare’den “Özel Üyelik” Hızında İndirin!!!

ilgazaskin | 21 July 2009 12:54

internetin en büyük dosya depolama sitelerinden biri olan rapidshare kullanıcılara yaşattığı zorluklar bitmiyor.bu zorluklara karşı çıkabilmek için neredeyse hergün yeni bir sistem çıkıyor.Şimdi size bi siteden bahsedeceğim.Bu site diğer sitelerden biraz daha farklı bir sistemle işliyor.Rapidshare dosyalarını saniyeler içerisinde indirerek kendilerine ait olan 100Mbit’lik sunucularına yüklüyor ve bize o sunucudan bir link veriyor.Biz de dosyalarımızı o sunucudan son sürat ve devam edebilme özelliği olarak indirebiliyoruz.Ayrıca aynı anda 2 dosya da indirilebiliyor.bahsettiğim site işte burası
Sitenin şu anda fazla tarihi yok yeni sayılır.Bu yüzden problemler yok değil.Şu an itibariyle 2 sunucu bulunuyor.İlk server yaklaşık 45gb 2. si 20gb civarında.Belirtilen bu büyüklükler dolunca ne yazık ki indirme işlemi yapamıyoruz.Ama sunucu hergün temizleniyor.Buda hergün 45+20=65gb’lık indirme yapabilme olanağı sunuyor.Bir başka deyişle hızlı olanın kapacağı bi sistem.Zaten server büyüklükleri gün geçtikçe artıyor.Şimdi siteden indirme işlemini resimli olarak anlatmaya çalışacağım…

Yeni Nesil “akıllı” Telefonlar

ilgazaskin | 16 December 2008 11:07

Günlük hayatın vazgeçilmezleri telefonlar…Hergün telefonlarını geliştirip halkın biraz daha beğenisini kazanmaya çalışan üreticiler….Ve bu gelişmenin en son ürünleri akıllı telefonlar…Yazımda 2009’un ilk çeyreği ve 2008’in son çeyreğinde çıkması beklenen veya çıkmış akıllı telefonların fiyat ve donanımları hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Şimdi nedir ki bu akıllı telefon? Akıllı telefon, Wi-Fi kablosuz bağlantı desteği sayesinde yeri geldiğinde dizüstü bilgisayar gibi internete girmemizi sağlayan hatta daha kullanışlı olabilen telefonlardır. Ülkemizde de mayıs ayında hizmete girmeye hazırlanan 3G teknolojisi öncesi telefon almak isteyenlere yardımcı olabilecek telefonlardan birkaçı;

1)

Ürün İsmi=Blackberry Bold
Ürün Fiyatı=1.590 YTL
Ürün Fotoğrafları=Blackberry Bold
Ürün Hakkında Kısa Bilgi=Ürün klavye bakımından alanında lider. Arka bölümü siyah bir deriyle kaplı ve çerçevesi alüminyum. 2 MegaPixel kamerası var. 3G desteği bulunuyor. Telefonun hafızası 1gb olup 8gb’a kadar yükseltilebiliyor.

Büyük Dosyaları Parçalara Bölme Ve Şifreleme

ilgazaskin | 15 December 2008 20:49

bu yazıda yükleyiciler tarafından çok sevilen ama kullanıcılar tarafından pek sempatik görünmeyen oyun ve filmlerin nasıl parçalara ayrıldığını göstereceğim.
1)İlk olarak elimizde “winrar” isimli programın bulunması gerekir.
Programın son ve türkçe sürümünü buradanindirebilirsiniz.
2)Programı indirdik ve kurduk. Şimdi parçalara böleceğimiz dosyayı seçiyoruz ve farenin “sağ” tuşuna basarak “Arşive Ekle”‘ye basıyoruz.(bkz=Resim 1)

resim 1
resim 1

3)Butona bastıktan sonra bir pencere açılacaktır. O pencerede;
a)Buraya parçaların ismini ne olacağını yazacaksınız.
b)İşte burası asıl yer. Burada her parçanın kaç mb olacağını ayarlayacaksınız. Ve sonuna “m” harfini koyacaksınız.(Örnek=100m)
c)Eğer istersek parçalarımıza şifrede koyabiliriz. Koymak istersek “gelişmiş” sekmesine gidiyoruz.(bkz=Resim 2)

resim 2
resim 2

Nokia Kullananların Vazgeçilmez Programı “PC Suite”

ilgazaskin | 15 December 2008 15:36

Malum cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Evde, işte heryerde kullanıyoruz bu küçük aletleri. Rakiplerinden 1 adım önde olan “Nokia” firması telefonlara bilgisayar üzerinden hakimiyet kurabilmek için bir program geliştirmiş. bu programın ismi “PC Suite”. Bu yazımda Pc Suite hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Not=programa usb kablo ve bluetoothüzerinden bağlanılıyor.

PC Suite’nin son sürümünü indirmek için tıklayınız.

Program şu anda bütün Nokia ürünleriyle uyumlu değil. telefonunuzun uyumlu olup olmadığını görmek için tıklayınız.

  1. Programın indirdik ve kurduk. Telefonumuzu USB kablo veya Bluetooth ile bilgisayaramıza bağlayalım. Ve programı açalım…
  2. Programı açtığımızda bizi Resim 1‘deki gibi bir görüntü karşılar.
    resim 1
    resim 1
  3. Programın menüsünde bir sürü terim var. Şimdi bu terimlerin anlamlarına bakalım. Program Türkçe olduğundan pek zorluk çıkacağını düşünmüyorum.

Bu ne biçim mouse öyle? havada bile kullanılıyor!!

ilgazaskin | 12 December 2008 14:01

Evet Gyrationfirmasının çıkardığı ilginç bir mouse(fare) çalışmasına değinmek istiyorum.Gyration Air Mouse…Bu mouse öyle bir mouse ki masanızın üzerinde kullandığınız gibi havada da kullanabiliyorsunuz.

Nasıl oluyor peki bu?Bu mouse aynı oyun konsolu Wii’nin kumandası gibi Motion Sense(Harekete karşı duyarlı) bir sisteme sahip.Yani havada bu fareyi saçma sapan hareketlerle gezdirdiğinizde kendinizi bilgisayarınzda bir dosya veya bir klasör açarken bulabilirsiniz.Farenin ağırlığı 100-130 gram arasındaymış.Ve fiyati 100$ olarak piyasaya sürülmüş.Bu mouse bilgisayarlarını yolda kullananların baya işine yarayacak gibi görünüyor.

Gyration Air Mouse’a ait resimler için tıklayınız.

1 dakikada Filmlerden İstediğiniz Kadar Görüntü Alın

ilgazaskin | 11 December 2008 10:56

Filmlerin birçok insanın hayatında önemli biryeri vardır.Bazı insanlar vardır ki film izlemeden duramaz.Ama filmi izlemeden önce senrayosunu,oyuncularını,yönetmeni.. bunlara da bakmadan edemez.Kimi insanlar içinse filmden alınmış birkaç kare onları etkileyebilir.Bu bildirimde filmlerden otomatik olarak kare almayı öğretmeye çalışacağım.Bu sayede internette filmlerden görüntü(caps) isteyen arkadaşlarımıza 1 dakikada görüntüleri hazırlayıp verebileceğiz.

1)İlk olarak bize gerekli olan “İmage Grabber” adlı programı bulinkten indiriyoruz.
2)Programı indirdik ve rar içinde olan İmage Grabber dosyasını çalıştırıyoruz.
3)Programı açtığımızda bizi 3 tane buton karşılayacaktır.Bu butonlardan;

Artık Bu Oyun Benim Sistemimde Çalışır mı Diye Düşünmeyin!!

ilgazaskin | 10 December 2008 15:19

bakınız

Sayısı hızla artan yeni oyunları takip edip öğrenme ve oynama isteği içimizde her geçen gün artarken maalesef bazı oyunları bilgisayarlarımızın performansından dolayı hakkını vererek oynayamıyoruz. ve oyun piyasasını geriden takip etmek durumunda kalıyoruz. anlatacağım uygulama sayesinde bilgisayarınızın o oyunu kaldırıp kaldıramayacağını anlayabilir bu sayede oyunu boşuna pc’nize kurmaz ve hayal kırıklığı da yaşamazsınız.
nasıl mı?
Bu sistem sizin bilgisayarınızın bilgileriyle oyunun çalışmak için belirlediği bilgileri karşılaştırıyor. Ve size 2 tane sonuç veriyor. Biri “Minimum” diğeri ise “Recommended”
Minimum:Bu sonuç bilgisayarınızın oyunu çalıştırabileceği ama oyunu %100 verimle değilde %50-60 verimle oynayabileceğinizi gösterir. Bu oranı da oyunun grafik ayarlarını biraz düşürerek gerçekleştirebiliriz.
Recommended:Bu sonuç bilgisayarınızın o oyunu %90-100 verimle oynatabileceğini gösterir.
Terimleri de öğrendik şimdi sisteme nasıl gircez? nasıl öğrenecez? bu soruların yanıtlarında..
1)İlk olarak bu siteye giriyoruz.
2)Sitenin üst bölümünde yer alan –select product– butonuna basarak oradan oyunumuzu seçiyoruz ve “Can You Run İt” butonuna basıyoruz.(bkz=Resim 1)
Resim 1