bildirgec.org

htufekcilerli

8 yıl önce üye olmuş, 65 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Firebug için YSlow

htufekcilerli | 27 July 2007 18:27

Web geliştiricileri/tasarımcıları için vazgeçilmez bir araç olan Firebug Firefox eklentisi için Yahoo! tarafından geliştirilmiş olan YSlow duyuruldu. Firebug’a eklenti olarak gelen bu araç yardımı ile Yahoo’nun performans kriterleri göz önünde bulundurularak web sayfalarınızın analizlerini yapabilir ve olası sorunları nasıl çözebileceğiniz hakkında YSlow’dan öneriler alabilirsiniz.

YSlow performans önerileri
YSlow performans önerileri

Lingoes: Ücretsiz sözlük yazılımı

htufekcilerli | 26 May 2007 22:49

Lingoes sözlük yazılımı
Lingoes sözlük yazılımı

Eğer siz de benim gibi kısıtlamalarından dolayı Babylon sözlük yazılımını kullanmaktan vazgeçtiyseniz işte size alternatif bir sözlük yazılımı, hem de ücretsiz. 60 dil arasında çarpraz tercüme, 15 dilde metin tercümesi, fare imlecinin altındaki kelimeyi algılayıp tercüme etme,
panodaki kopyalanmış metni tercüme etme, kelime/metin telaffuzu, ücretsiz sözlükler, vs. başlıca özellikleri arasında yer alıyor.

Yazılımın sitesinde bir adet Türkçe’den İngilizce’ye, bir adet de İngilizce’den Türkçe’ye sözlük bulunmakta ancak 2700 civarında kelime barındıran bu sözlüklerin yeterli olmadığı açık. Daha çok yeni bir yazılım olan Lingoes umarız yeterince gelişir ve bir açığı kapamış olur. Download sayfası için tıklayınız.

.NET Framework 3.0 çıktı

htufekcilerli | 08 November 2006 15:53

.NET Framework‘ün son versiyonu olan .NET Framework 3.0 (WinFX) çıktı. Bu versiyon Framework 2.0’daki CLR + 4 ana bileşenden oluşmakta:

Tam sürümünü (50,3 MB) veya online kurulum dosyasını (2,8 MB) indirebilirsiniz.